Kurban Bayramınız kutlu olsun
21 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / KİLİS HABERLERİ

MEZARLIK HİZMET BİNASININ TEMELİ ATILDIMEHMET ALİ DAĞ
KİLİS (İHA) - Kilis Belediyesi tarafından yaptırılacak olan Mezarlık Müdürlüğü binasının temeli törenle atıldı.
Asri Mezarlıkta gerçekleştirilen törene Vali Süleyman Tapsız, Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara, Garnizon ve İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Gökhan Şahin, daire amir ve müdürleri ile davetliler katıldı.
Kuran-ı Kerim okunmasından sonra bir konuşma yapan Belediye Başkanı Hasan Kara, Mezarlık binasına ihtiyaç olduğunu ifade ederek, "Bu ihtiyacın giderilmesi için hizmet binasını yapıyoruz. Hizmet binasının içerisinde gasil hanesinden morguna kadar bekleme salonundan diğer birimlere kadar tamamı olacak. 800 metre kare üzerine yapılan binamız bir eksikliği gidermiş olacak. Göreve geldiğimizde ilk önce Orman İşletmesi ile görüşerek ağaçlarda düzenleme yaptık. Daha sonra mezarlıktaki yollara asfalt yaptık. Kilis'te, 130 bin ton asfalt döktük. Ama burada yaptığımız asfalt daha çok takdir edildi. Mezarlık hizmetlerini bildiğiniz gibi ücretsiz yapıyoruz. "Cenazemiz var" demeniz yeterlidir. Bütün hizmetler ücretsiz olarak belediyemiz tarafından karşılanıyor" diye konuştu. Daha sonra protokol üyeleri tarafından Asri Mezarlık Müdürlüğü hizmet binasının temeli atıldı. İhaleyi kazanan Genç Ay Limited Şirketi tarafından inşaata başlanarak kısa süre içerisinde inşaatın tamamlanması bekleniyor.
MEZARLIK HİZMET BİNASINDA NELER VAR
Gasilhane, morg ve müştemilatlar 2 katı olup, zemin kat, 12 metrekare mescit, 2 adet gasilhane 16.5 metrekare, 2 adet morg 16 metrekare, imam odası 10 metrekare, kefen odası 17 metrekare, depo 103 metrekare, soyunma odası 13 metrekare, güvenlik odası 12.5 metrekare, 3 adet personel odası 23-12-36 metrekare, 1.Kat : Bayan bekleme odası 24 metrekare, bay bekleme odası 23 metrekare, yemekhane 26 metrekare, doktor odası 14 metrekare, sekreter odası 9 metrekare, müdür odası 20 metrekare, arşiv 16 metrekare den oluşmaktadır.
(MAD-AOA-Y)

23.12.2015 11:59:24 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Kilis haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Kilis Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER