08 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / KİLİS HABERLERİ

7 ARALIK ÜNİVERSİTESİ'NDE "MİLLİ ŞAİRİMİZ MEHMET AKİF ERSOY" KONFERANSIMEHMET ALİ DAĞ
KİLİS (İHA) - Kilis 7 Aralık Üniversitesi'nde İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy'un ölüm yıl dönümü münasebetiyle bir anma etkinliği düzenlendi. Rektörlük konferans salonunda düzenlenen etkinliğe, yazdığı tarih araştırmaları kitaplarıyla tanınan yazar Yavuz Bahadıroğlu konuşmacı olarak katıldı. Etkinliğe Rektör Prof. Dr. İsmail Güvenç, Rektör yardımcıları Prof. Dr. Osman Türer ile Prof. Dr. İsmail Gül, öğrenciler ile bir grup lise öğrencisi katıldı.
Yavuz Bahadıroğlu konuşmasında İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy'un bize bıraktığı en büyük mirasının İstiklal Marşı ve "Safahat" adlı eseri olduğunu söyledi. Bahadıroğlu ayrıca Akif'in hayatından kesitlerle süslediği konuşmasında, Akif'in İstiklal Marşı yarışmasına nasıl katıldığı, şairin hayat felsefesi, çektiği sıkıntılar, eserleri ile ilgili çeşitli bilgileri dinleyicilerle paylaştı.
Program sonunda Bahadıroğlu'na üniversite adına teşekkür belgesi Rektör Prof. Dr. İsmail Güvenç tarafından takdim edildi. Yazar ayrıca kitaplarını imzalayarak öğrencilerle fotoğraf çektirdi. Yazar Yavuz Bahadıroğlu gün içerisinde Rektör Prof. Dr. İsmail Güvenç ile birlikte üniversite kampüsünde bulunan çeşitli yerleri de gezerek üniversitenin gelişimi hakkında bilgiler aldı.
(MAD-AOA-Y)

23.12.2015 11:53:49 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Kilis haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Kilis Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER