20 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / MUŞ HABERLERİ

KÖY OKULUNA BİLGİSAYAR VE PERDE YARDIMIŞAHİN ŞAHİN
MUŞ (İHA) - Muş İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ile Köy ve Köy Okullarını Geliştirme Güzelleştirme ve Kalkınma Derneği (Köy-Gel-Der) işbirliğiyle merkeze bağlı Donatım Köyü Anaokulu'na bilgisayar ve stor perde yardımı yapıldı.
Merkeze bağlı Donatım Köyü Anaokulu'nu ziyaret eden İl Afet ve Acil Durum Müdürü İbrahim Tanış, Muş Köy Gel Der Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çaldır ve İl AFAD Özel Kalem Müdürü Ramazan Aydın ve dernek üyeleri, okula perde takarak bilgisayarın kurulumunu yaptılar. Yeni hizmet binasına taşınması ile kullanılmayan malzemelerini ihtiyaç sahibi okullara dağıttıklarını belirten İl Afet ve Acil Durum Müdürü İbrahim Tanış, dernek tarafından tespit edilen okullara yardım etmeye devam edeceklerini söyledi. Kullanılmayan malzemeleri birçok okula dağıtmayı hedeflediklerini ifade eden Tanış, "Göreve başladığım günden bugüne kendime şu hedefi seçerek işe başladım. Bu nedenle ilimizde faaliyet gösteren derneklerimizden Köy-Gel-Der'in yaptığı faaliyetleri görünce, kurum olarak nasıl bir katkı yapabileceğimizi düşündük ve kurumumuzda mevcut bulunan perdelerin onarımlarını yaparak tespit edilen ihtiyaç sahibi okullarımıza verelim dedik ve Köy-Gel-Der'in tespit ettiği köy okullarımıza AFAD'ın katkısı olarak, minik yavrularımızın eğitim gördüğü sınıflara asılmak üzere takdim ettik ve beraberce okulumuzu ziyaret ederek sınıflarımıza astık. AFAD olarak arama kurtarmanın yanında eğitim, eğitime katkı gibi alanlarda imkanlar dahilinde elimizden gelen katkıları sağlamaya çalışacağız" dedi.
İhtiyaç sahibi 10 okulu belirleyerek perde yardımı yapacaklarını kaydeden Köy-Gel-Der Başkanı Murat Çaldır ise, "AFAD Müdürlüğü katkısıyla belirlediğimiz ihtiyaç sahibi okullara yardım etmeye gayret gösteriyoruz. Bu tür çalışmalarımız sürekli olarak devam edecektir" şeklinde konuştu.
(ŞŞ-MSA-Y)

23.12.2015 11:48:27 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Muş haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Muş Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER