18 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / DİYARBAKIR HABERLERİ

TOBB VE DTB'DEN KÖY OKULLARINA YARDIMDİYARBAKIR (İHA) - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Diyarbakır Ticaret Borsası (DTB) tarafından köy okullarında ihtiyaç sahibi 1500 ilköğretim öğrencisine mont yardımı yapıldı.
TOBB ile DTB tarafından Diyarbakır'ın merkez ve köylerinde bulunan ilköğretim okullarında yapılan yardımların dağıtımlarına DTB Başkanı Engin Yeşil, Meclis Başkanı Ahmet Ay, yönetim kurulu üyeleri ve DTB Genel Sekreteri Kamuran Karadağ katıldı. Konuya ilişin açıklamalarda bulunan DTB Başkanı Yeşil, her yıl TOBB ile birlikte geleneksel hale getirdikleri yardımlara devam ettiklerini belirterek, "İlköğretim okulu öğrencilerimize yönelik kırtasiye, mont, ayakkabı gibi yardımlar yapıyorduk. Bu yıl ise bu yardımlarımıza bir yenilik ekleyerek soğuk kış günleri için özellikle köy okullarımıza yönelik mont yardımı yapmaya karar verdik. Köy okullarındaki ilköğretim okulu öğrencilerimizin büyük eksikliklerinden gördüğümüz mont yardımını bu yıl il genelinde 1500 öğrencimize yaptık" dedi.

"MUTLU OLUYORUZ"
DTB Meclis Başkanı Ahmet Ay ise, ihtiyaç sahibi öğrencilere her yıl bir nebzede olsa destek olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, "Bu tür yardımlarımızın sürekliliğini sağlayarak minik öğrencilerimize destek olmak bizleri her zaman mutlu etmiştir" diye konuştu.
(MP-Y)

23.12.2015 11:38:15 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Diyarbakır haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Diyarbakır Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER