10 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / KARS HABERLERİ

ANADOLU YEREL YÖNETİMLER DERGİSİ KARS BELEDİYE BAŞKANINI YILIN BELEDİYE BAŞKANI SEÇTİ
- KARAÇANTA, "KARS HALKI ADINA KAYSERİ'DE OLACAĞIZ"IŞIK ÇAPANOĞLU
KARS (İHA) - Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, "Yılın Belediye Başkanı Ödülü"ne layık görüldü.
Anadolu Yerel Yönetimler Dergisi, Türkiye genelinde yaptığı araştırma ve anketlere göre il ve ilçeler bazında tek bir belediye başkanına verilen ödülün, 2015 yılında Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta'ya layık görüldüğü bildirildi.
Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, "Kars halkı adına orada olacağız. Bu ödül bize moral ve motivasyon katacak. Kars'ın adı Türkiye genelinde bir adım daha öne çıkacak" dedi.
Yıl içerisinde sunulan projeler ile yapılan çalışmaların halk tarafından değerlendirildiği ve yerel yönetimler tarafından prestijli bir ödül olarak nitelendirilen Yılın Belediye Başkanları Ödül Töreni 26 Aralık 2015'te Kayseri'de yapılacak.
Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta bu ödülün kendilerine daha fazla sorumluluk yükleyeceğini belirtti.
Başkan Murtaza Karaçanta, "Bu yıl Anadolu Yerel Yönetimler Dergisi'nin yılın başarılı belediye başkanı ödülüne layık görüldük. Kars'ı geleceğe hazırlama anlamında yaptığımız çalışmalar değerli bulundu. Türkiye genelinde anketler yapılıyor. Bu ödüller büyükşehir belediyesi, il, ilçe ve belde bazında bir başkana veriliyor. 26 Aralık'ta Kayseri'de ödül töreni yapılacak ve Kars halkı adına orada olacağız. Bu ödül bize moral ve motivasyon katacak. Kars'ın adı Türkiye genelinde bir adım daha öne çıkacak. Çalışma tempomuzdan ödün vermeden ülke genelinde yılın belediyesi olmaya devam edeceğiz" dedi.
Karaçanta, "Kars Belediye Başkanı olarak Kars'ın tanıtımı adına her zaman elimizden gelenin fazlasını yapacağız ve yapmış olduğumuz hizmetlerin yanında Kars'ın tarihi dokusunu, turizmini ve inanç turizmini her zaman ön plana çıkaracağız. Kars Ebül Hasan Harakan-i si ile Ani Harabeleri ile Tabyaları ve Kars Kalesi ile ender şehirlerden birisidir. Biz Kars Belediyesi olarak her zaman yapmış olduğumuz hizmetin yanı sıra tarihi ve kültürel değerleri de ön plana çıkarmak için mücadele ediyor ve bu mücadelemize yılmadan, yorulmadan devam edeceğiz" diye konuştu.
(IÇ-AA-Y)

23.12.2015 10:55:42 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Kars haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Kars Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER