08 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / ANTALYA HABERLERİ

TÜTÜNCÜ'DEN İNŞAAT MALZEMECİLERİ SİTESİNE DESTEK SÖZÜANTALYA (İHA) - Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, iskan ve ruhsatla ilgili problemlerini çözdüğü, kat artışı talebini karşıladığı inşaat malzemecileri sitesi esnafının, yeni yer isteğinin karşılanması için de gereken desteği sağlayacağını ifade etti.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, taleplerini dinlemek amacıyla İnşaat Malzemecileri Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi'ni ziyaret etti. Site esnafının yer aldığı ziyarette konuşan İnşaat Malzemecileri Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi Başkanı Şerafettin Şimşek, işyerlerinin mülkiyetle ilgili problemlerini çözmesi ve kat artışı taleplerinin karşılamasından dolayı Başkan Hakan Tütüncü'ye teşekkür etti. Başkan Tütüncü'nün her zaman yanlarında olmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Şimşek, mevcut sitenin talebi karşılayamamasından dolayı yeni bir yer arayışında olduklarını aktardı.
Başkan Hakan Tütüncü de 1. döneminde İnşaat Malzemecileri Sitesi'nin, iskan ve ruhsatla ilgili mülkiyete problemini çözdüklerini, sitenin yollarının kaldırımını ve asfaltını da yaptıklarını söyledi. 2. dönemlerinde ise sitenin kat artışı talebini karşıladıklarını kaydeden Tütüncü, " Hurdacılar ve inşaat malzemecileri sitelerimizi kapsayan ve 1 kat artışı imkanı getiren 1\\1000 uygulama imar planı revizyonu meclisimiz tarafından onaylandı. Yeni imar düzenlemesi ile esnafımız daha modern işyerleri yapabilecekler." dedi
Tütüncü, kooperatifin yeni yer talebinin karşılanması için gereken desteği vereceğini belirterek, "Halkımızın, esnafımızın nerede menfaati varsa oradayız. Biz bir tane daha fazla eser üretebilmenin gayretindeyiz." diye konuştu.
Site esnafı, ziyaretin anısına Başkan Hakan Tütüncü'ye, üzerinde fotoğrafının olduğu bakır tabak hediye ettiler

23.12.2015 10:54:04 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Antalya haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Antalya Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER