18 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / MERSİN HABERLERİ

SİLİFKE İKİ YENİ GÜZEL PARKA KAVUŞUYORMURAT ŞENGİ
MERSİN (İHA) - Silifke Belediyesi, ilçenin dört bir yanına yeni parklar kazandırmaya devam ediyor.
Sosyal yaşam alanlarını zenginleştirmek adına mahallelerde park ve çevre düzenleme çalışmalarını sürdüren Silifke Belediyesi, Gazi ve Sayağzı mahallelerine 2 modern park kazandıracak.
Silifke Belediyesi bir yandan yeni parkların yapımına devam ederken, diğer yandan da parkların revize çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Yapılan yeni parklar, çocukların yanı sıra her yaştan vatandaşa hem spor yapma hem de dinlenme imkanı sağlıyor. Silifke Belediyesi'nce 2015 yılında yapımı tamamlanan Toros, Atik, Mukaddem, Gazi, Göksu ve Sayağzı ile diğer kırsal mahallelerdeki toplam 25 park yenilenirken, ilçeye kazandırılan 6 adet yeni parkta Silifke'ye yeni bir soluk kazandıracak.
Park ve bahçeler gibi yeşil alanlar ile çocuk oyun gruplarının kent yaşamında önemli roller üstlendiğini belirten Silifke Belediye Başkanı Mustafa Turgut, "İhtiyaç duyulan mahallelerimizde park yapım çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Birçok mahallemizde zemin çalışması ve çocuk oyun grupları kurulumu yapıldı. Mevcut park ve bahçelerimizin bakımları ve düzenlemeleri ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Vatandaşlarımızın en iyi koşullarda mutlu ve huzurlu bir şekilde bu parklardaki oyun alanları ve yeşil alanlardan yararlanabilmesi için çalışıyoruz. İlçemizin birçok noktasında farklı mahallerimizde yeşil alan çalışmalarımıza devam edeceğiz. Gazi Mahallesi ile Sayağzı Mahallesi kesişimine kazandıracak olduğumuz iki adet yeni parkımızın proje çalışmaları da tamamlanmak üzere. İnşallah bu parkımızı da kısa süre içerisinde ilçemize kazandıracağız" diye konuştu.
(MŞN-HSK-Y)

23.12.2015 10:48:10 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Mersin haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Mersin Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER