17 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / TEKİRDAĞ HABERLERİ

EMLAKÇILARIN?KORSAN ŞİKAYETİAHMET KARDEŞ
TEKİRDAĞ (İHA) - Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesindeki Emlakçılar, emlak sektöründe gelecekle ilgili plan ve beklenti içinde olan yatırımcıların menfaatlerini korumaları için, sektör dışında faaliyet gösterenlere itibar etmemelerini söyledi.
Emlakçılığın günümüzde oldukça rağbet gören bir iş kolu, fakat emlakçılar, piyasada 'ayakçı' diye tabir ettikleri kişilerin çoğalmasıyla işlerinin sekteye uğramasından şikayetçi oluyor. Çerkezköy Emlakçılar Derneği Başkanı Daimi Tavan, "Hükümetin emlakçılarla ilgili yeni düzenleme çalışmaları içerisinde olması ve yakında bunun yasalaşmasının beklenmesi bizleri sevindiriyor. İnşallah kısa sürede gerçekleşir de sektörümüz ayakçılardan kurtulur. Biz de rahat bir nefes alırız" dedi.

"YASA ÇIKTIĞINDA SEKTÖRÜMÜZ RAHATLAYACAK"
Daimi Tavan, emlak yasasının çıkması için ilk ciddi adımı hükümetin attığını hatırlatarak, "Geçtiğimiz günlerde İstanbul Ticaret Odası Gayrimenkul Hizmetleri Meslek Komitesi ve farklı komisyonların yapmış oldukları çalışmalara rağmen, hazırlanan kanun tasarı taslağı, Bakanlığa sunulduğunu biliyoruz. Daha önce de yasayla ilgili İTO'da toplantı düzenlenmişti. Emlak Komisyoncuları Odası ve İTO ortaklığında düzenlenen toplantıya Türkiye'nin farklı bölgelerinden emlak danışmanları katıldı. Bizler yıllardır beklediğimiz yasanın çıkması için ülke çapında tüm emlak odaları ve dernekleri olarak mücadele veriyoruz. Kayıt dışılığın önlenmesi için bu yasanın mutlaka çıkması gerekiyor. Son gelişme olarak bakanlığa sunulan taslağın Meclis Komisyonu'nda olduğunu öğrendik. Taslağın Komisyon'da beklediği ve yasalaşmasının da her an olabileceği bilgisini öğrendik. Bu yasanın çıkmasıyla birlikte sektörümüz rahatlayacak" diye konuştu.
(MA-MEF-Y)

23.12.2015 10:09:08 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Tekirdağ haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Tekirdağ Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER