12 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / TEKİRDAĞ HABERLERİ

MUHTARLAR MAHALLELERİN TEMİZLENMESİNİ İSTİYOR
- MALKARA MUHTARLAR DERNEĞİ BAŞKANI TEMURTAŞ:
- "KÖYLERİ PİSLİK GÖTÜRÜYOR, TEMİZLİK İŞİNİ MUHTARLAR YAPIYOR"



HÜSEYİN TAYYAR
TEKİRDAĞ (İHA) - Tekirdağ'ın Malkara ilçesinde bir araya gelen mahalle muhtarları, mahallerde biriken sorunları masaya yatırdı. Muhtarlar, kendi aralarında problemleri tartışmaya açarak, daha önce köy olan mahallelerdeki pisliklerin temizlenmesini istedi.
Malkara Muhtarlar Derneği Başkanı Bilal Temurtaş yönetiminde Galata Kıraathanesi'nde toplanan mahalle muhtarları, sorunları görüşerek fikir alışverişinde bulundular. Muhtarlara hitap eden Dernek Başkanı Bilal Temurtaş, "Burada toplanmamızın sebebi, hangi mahalleye ne hizmet geldi veya gelmedi mi? İstekler, talepler neler. Kopukluklar olmadan burada kendi aramızda bunları konuşacağız. Dertlerimizi burada paylaşalım sorunlarımızı, isteklerimizi bilelim. Yol sorunlarımız var, yani dertlerimiz çok. Rutin olarak toplanıp sıkıntılarımızı dile getirmeliyiz" dedi.

"KÖYLERİ PİSLİK GÖTÜRÜYOR"
Temurtaş, "Gerekirse taleplerimizi dilekçe halinde yazalım. Ben büyükşehire bizzat kendim götürebilirim. Geçen de Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak'a "Yardımcı Personel" talebimizi ilettik. Kendisi bugün için bir şey yapamayacağını söyledi. Öte yandan köyleri pislik götürdüğünü, bu işleri muhtarların yaptığını, bütün gelirlerin elimizden alındığını anlattım. İlerleyen günlerde düşüneceğiz diye cevap verdi" ifadelerini kullandı.
Sorunların çözüme kavuşması yönünde her yöntemin denenmesi gerektiğini ifade eden Bilal Temurtaş, "Sorunların çözümü konusunda dilekçe ile çare bulunmuyorsa, kamuoyuna duyuracaksın, yapmak zorundalar" diye konuştu.
(HT-MEF-Y)

23.12.2015 09:51:07 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Tekirdağ haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Tekirdağ Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER