12 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / KAYSERİ HABERLERİ

İL MÜFTÜSÜ ŞAHİN GÜVEN:
- "TESETTÜR İNSANOĞLUNUN FITRATINDA OLAN BİR HADİSEDİR"

(FOTOĞRAFLI - GÖRÜNTÜLÜ)

HABER : HATİCE BAĞLAMA - İSMAİL SEYMEN
KAMERA : HATİCE BAĞLAMA - İSMAİL SEYMEN
KAYSERİ (İHA) - Kayseri Nazmi Toker İmam Hatip Ortaokulu Değerler Eğitim komisyonu tarafından tesettür konulu etkinlik düzenlendi.
Kayseri İl Müftülüğü Konferans Salonunda düzenlenen etkinliğe İl Müftüsü Doç. Dr. Şahin Güven, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Etkinlik hakkında bilgi veren Nazmi Toker İmam Hatip Ortaokulu Okul Müdürü Gökhan Orak, "Okulumuzda Değerler Eğitimi komisyonunun hazırlamış olduğu tesettür konulu program için burada bulunuyoruz" dedi.
Etkinlikle öğrencilere tesettürü anlatmayı amaçladıklarını dile getiren Orak, "Öğrencilerimize ayeti kerimede bulunan Peygamber Efendimizin tavsiye ettiği şekilde tesettürün nasıl olduğunu anlatmayı amaçlayan bu değer eğitimimizin bir parçasıdır. Dolu dolu bir şekilde inşallah tesettür değerimizi işleyeceğiz. Bu değeri işlerken öğrencilerimize bir kitap hediye ettik. Bilgi ve kompozisyon yarışması yaptık. Bilgi ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren ilk üç öğrencimizi ödüllendirdik. Bilgi yarışmasında üçüncü öğrencimize çeyrek altın, ikinci öğrencimize yarım altın, birinci öğrencimize de tam altın olarak ödülleri verilecektir. Burada önemli olan çocuklarımızın bu değeri doğru bir şekilde öğrenip uygulamalarıdır" şeklinde konuştu.
Etkinlikte öğrencilere tesettürün önemini anlatan İl Müftüsü Şahin Güven ise, "Tesettür insanoğlunun fıtratında olan bir hadisedir. Yani yaratılışından gelen bir şeydir. İnsanlar neden örtünürüz, neden giysi giyeriz sorusuna değişik örnekler vermişlerdir. Soğuktan, sıcaktan korunmak için giysi giyiyoruz derler. Ama biz bu ayetten anlıyoruz ki insan haya ve edep duygusuyla örtünür. Soğuk ve sıcak ayrı bir şeydir. Nice sıcak ortamlarda tesettüre bürünen kadın ya da erkeğe tesettürü olmayan insan tesettürlü olan insana bakarak bu sıcakta böyle giyinilir mi diyebilir ama biz fıtratımızın getirmiş olduğu bir şeyi giyiyoruz" ifadelerini kullandı.
(OD-Y)

23.12.2015 09:32:47 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Kayseri haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Kayseri Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER