08 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / NEVŞEHİR HABERLERİ

NEVŞEHİR ESNAF TEŞKİLATLARI BAKAN TÜFENKCİ'Yİ ZİYARET ETTİCOŞKUN SAĞLAMDİN
NEVŞEHİR (İHA) - Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği heyeti Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci'yi ziyaret etti.
AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, Murat Göktürk, Ebubekir Gizligider, Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı İsmail Ördü ve oda başkanları Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci'yi ziyaret etti.
Ziyarette konuşan Birlik Başkanı İsmail Ördü, '' Bakan Tüfenkci'ye esnaf ve sanatkarlar ile teşkilatın yaşamış olduğu güncel sorunlar hakkında bilgiler verdi. Ördü, Esnaf ve sanatkarların ustalık belgesi sebebiyle belediyelerle yaşamış olduğu ruhsat sorunu, nakliyeci esnaflarımızı ilgilendiren K belgesi uygulamaları, bazı mesleklerde KDV'nin kaldırılmasına yönelik Maliye Bakanlığı nezdinde girişim yapılması ve esnaf sicil işlemlerinde yaşanan sıkıntılar ile önümüzdeki bir yıl içerisinde çıkarılması planlanan meslek kuruluşları kanunu hakkındaki görüşlerini iletti.
Esnaf ve Sanatkarlar ile meslek kuruluşlarının sorunlarını dinleyen Bakan Tüfenkçi ise Bakanlık olarak tüm sorunları takip ettiklerini ve çözümleri için girişimlerin olduğunu, revize edilecek olan meslek kuruluşları kanunundaki uygulamaların ilk muhatap olan Odalar ve Birliklerle beraber yapacaklarını belirterek, ziyaretten dolayı tüm katılımcılara teşekkürlerini iletti.
Ziyaretin sonunda Birlik Başkanı İsmail Ördü Nevşehir'den bir hatıra olması amacıyla heyet adına hediye takdim ederek,akabinde hatıra fotoğrafı çektirildi.Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı İsmail Ördü, Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz, Murat Göktürk ve Ebubekir Gizligider' e esnaf teşkilatına olan ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür ederek, yeni dönem milletvekillikleri için hayırlı olsun dileklerini iletti.
(COŞ-OD-Y)

23.12.2015 09:28:23 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Nevşehir haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Nevşehir Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER