16 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / KARABÜK HABERLERİ

KARABÜK ESNAF ODALARI BAŞKANLARINDAN ŞAHİN'E ZİYARET
- AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI MEHMET ALİ ŞAHİN
- "ESNAFIN İŞİ İYİ GİDERSE, ANKARA'DA DA İŞLER İYİ GİDER"YASİN ERDEM
KARABÜK (İHA) - Karabük Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Nurettin Tümen beraberinde oda başkanları ile birlikte AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin'i Parti Genel Merkezindeki makamında ziyaret ettiler.
Karabük Servisçiler Odası Başkanı Hüseyin Kılıç, Karabük Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı S. Ahmet Karabacak, Safranbolu Esnaf Odaları Başkanı Muammer Dumaner, Safranbolu Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Deniz, Eskipazar Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Halil Aydoğan, Karabük Elektirk ve Elektronikçiler Odası Başkanı Hasan Avuç, Karabük Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Erol Işık, Karabük Pazarcılar ve Kasaplar Odası Başkanı Mahmut Malkoç, Yenice Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Sedat Çakıl, Karabük Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Genel Sekreteri Yıldıray Yıldırım,Oda Yönetim Kurulu Üyeleri Muzaffer Şık ve Cuma Kara'nın da hazır bulunduğu ziyarette, Karabük Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Nurettin Tümen esnaflar ile odaların sorunlarını hakkında Şahin'e bilgiler verdi.
Tümen, " Özellikle arkadaşlarımız ile birlikte Karabük'ün son yıllarda içinden çıkardığı sizin gibi bir devlet adamının yanında olduğumuzu belirtmek isterim. Sizlerin talimatları ile birlikte de hareket edeceğimizi de ifade etmekten mutluluk duyarım. AK Parti Genel Merkezinde ve hükümet nezdindeki konumunuz ile ağırlığınızı her zaman takdir ediyor ve övünüyoruz. Bunun yanı sıra Esnaf ve zanaatkârlarımızın ufak tefek sorunları olacaktır ve bunlar hükümet nezdinde çözülmeye çalışılıyor. Yerel bazda da sorunlarımızı Belediye ve yerel yönetimler ile çözmeye çalışıyoruz. Size de Esnaf ve zanaatkarlarımız adına yerel ve genel sorunları kapsayan bir dosyayı da sunmayı istedik." dedi.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin ise kendilerine aktarılan esnaf ve zanaatkârların sorunlarını çözmek için ellerinden gelen çabayı göstereceklerini söyledi.
"SİZLERİN İŞLERİ İYİ OLMAZSA, ANKARA'DA DA İŞLER İYİ GİTMEZ"
Şahin, "Karabük'te esnaf ve zanaatkârlarımızı temsil eden odalarımızın saygı değer başkanları ve yöneticilerini partimizin genel merkezinde ağırlamaktan büyük memnuniyet duyuyorum. Esnaflarımız toplumumuzun bel kemiğidir, omurgasıdır. Bu bakımdan sizlerin işlerinizin iyi olması, Ankara'da da işlerin iyi olması anlamına gelir. Sizlerin işleri iyi olmazsa, Ankara'da da işler iyi gitmez. 1 Kasım seçimlerinde toplumun diğer kesimlerine olduğu gibi esnaf kesimine de vaat ettiğimiz bir takım sözler olmuştur. Bunların bir kısmı yasa gerektirmeyen, Bakanlar kurulu kararı ile ya da bir takım yönetmelik değişiklikleri ile gerçekleştirilecek huşulardır. Bunlarla ilgili adımlar atıldı ama yasa gerektiren konular ise bu hafta mesela emeklilerimize seyyanen zamları ile ilgili meclisten bu hafta karar çıkacak. Meclisimiz yeni yasa çalışmalarına başlayabildi, hükümet kurma, hükümet programının oylanması gibi süreçleri geride bıraktık. Şimdi vaat ettiklerimizi meclisten biran önce çıkarmayı hedefliyoruz. Esnaflarımızın kredi ihtiyaçlarını karşılama, genç işsizlerimize proje karşılığı ekonomik imkanlar sağlama gibi vaatlerimizi yürürlüğe koyuyoruz ve kamuoyunu bu reformlar ile ilgili aydınlatmaya hazırlanıyoruz." diye konuştu.
Karabük'te çarşı pazarda durumların nasıl olduğunu da soran Şahin, Karabük ve İlçelerindeki Esnaf odaları başkanlarından bilgi aldı.
Karabük Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Nurettin Tümen ise Esnaf ve Sanatkarların yapılandırma çerçevesindeki devlet olan borçların gecikme faizlerinin silinmesi, banka sicil affı çıkması kaybolmaya yüz tutmuş iş kollarında vergi muafiyeti uygulanması, esnaf ve sanatkar tanımının yeniden güncellenmesi, odaların gelir kalemlerinin arttırılması gibi talepler içeren bir dosya sundu.
Karabük, Safranbolu, Eskipazar ve Yenice Şoförler ve Otomobilciler Oda Başkanları ise şoför esnaflarının sorunlarını içeren; D-4 Yetki belgesinin tanımının yeniden güncellenmesi, D yetki belgesinde Valiliklerin yetkilendirilmesi ve ticari araç sahiplerine akaryakıtta, KDV ve ÖTV'de indirim gibi talepleri içeren dosya sundular.
KARABÜK ESNAF SARAYI İÇİN ARSA TAHSİSİ İSTENDİ
Karabük Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Nurettin Tümen, Karabük'teki Esnaf odalarının bir arada olacağı, sosyal faaliyetlerin içinde olacağı bir esnaf sarayı binası yapmak istediklerini ve bu binanın yapımı içinde Karabük şehir merkezinin içinden kamuya veya hazineye ait bir arsa yada eski bir binanın yerinin verilmesini isteyerek, siz arsayı bize temin ederseniz, biz kendi imkanımız ile binayı yaparız ifadesinde bulundu.
Mehmet Ali Şahin ise, kendi arzuladığınız bir yere varsa oraya bakın, arsanın tahsisi için biz elimizden geleni yaparız açıklamasında bulundu.
Ziyaret sonrası Karabük Esnaf Odaları Başkanları, Şahin'in içinde fotoğrafı olan Safranbolu han kapısı minyatürünü hediye ettiler.
(YE-YE-Y)

22.12.2015 19:22:05 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Karabük haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Karabük Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER