17 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / GAZİANTEP HABERLERİ

12. GKV 25 ARALIK KURTULUŞ SATRANCI TURNUVASININ ÖDÜL TÖRENİGAZİANTEP (İHA) - Her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve Gaziantep'in en önemli turnuvalarından birisi olan 12. GKV 25 Aralık Kurtuluş Satrancı turnuvasında 15 ayrı kategoride dereceye giren toplam 90 sporcuya düzenlenen törenle ödülleri verildi.
Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları tarafından düzenlenen 12. GKV 25 Aralık Kurtuluş Satranç Turnuvası Gaziantep merkez ve ilçelerinde bulunan çok sayıda okuldan 462 satranç sporcusunun katılımıyla gerçekleştirildi. İki gün süren turnuvanın ödül töreni GKV Özel Okulları çok amaçlı salonunda yapılarak dereceye giren sporculara ödülleri verildi. 15 ayrı kategoride yarışan sporcular arasında kıyasıya bir mücadelenin yaşandığı ifade eden GKV Özel Okulları Genel Müdürü Yardımcısı Kasım Ateş, turnuvanın da başarıyla tamamlandığını ifade etti. Ateş, "2015 yılının en önemli organizasyonları arasında yer alan kurumlarımız tarafından 2004 yılından bu yana başarıyla gerçekleştirilen satranç turnuvamız bu yıl da tamamlanmıştır. 15 ayrı kategoride yarışan sporcularımız iki gün süren turnuvada büyük bir centilmenlik örneği göstermiştir. Günlük yaşamın gerçeklerinden ortaya çıkan bir zihin sporu olan satranç bireyleri yaşama hazırlamada ve onların yaşamla sıkı bağ kurmalarına yardımcı olan bir strateji geliştirme sporu olarak tanımlanmaktadır. Hızlı, sistematik ve doğru düşünebilmeye yardımcı olan satranç, kişiliği olumlu yönde etkiler ve kendine güven duygusunu geliştirir. Turnuvamızın, bireylere birçok olumlu özellik kazandıran bu seçkin sporunun benimsenmesine yardımcı olacağına inanıyoruz. Turnuvaya katılan sporcu, öğrenci, konuk okulların değerli yönetici ve öğretmenleri, Türkiye Satranç Federasyonu il temsilciliği, hakem heyeti ve Turnuva Koordinatörü GKV Satranç Öğretmeni Süleyman Okan başta olmak üzere turnuvada emeği geçen idareci ve öğretmenlerimize değerli velilere ve ailelere teşekkür eder, dereceye giren sporcularımızı yürekten kutlarım" dedi.
Yapılan açılış konuşmalarının ardından dereceye giden sporculara ödülleri törenle verildi.
(SD-Y)

22.12.2015 17:41:18 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Gaziantep haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Gaziantep Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER