12 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / KÜTAHYA HABERLERİ

DAĞÇEŞME MEZARLIĞI GENİŞLETİLİYORTUNA İŞLEYEN
KÜTAHYA (İHA) - Tavşanlı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Fen İşleri'ne bağlı ekipler Dağçeşme Mahallesi'nde ki mezarlıkta mevcut alanın genişletilmesi için çalışma yürütüyor.
Hafriyat işlerinden sonra parselasyon çalışmalarını da bitiren ekipler kaldırım ve yaya yolu işlerine ağırlık verdi. Mezarlık çevresi tel örgü ile kaplanırken, burada ki çalışmaların yaklaşık 15 gün içerisinde tamamlanması bekleniyor. Kış mevsiminden sonra Nisan ve Mayıs aylarında düzenleme yapılan bölgelerde ağaçlandırma ve yeşillendirme çalışmalarına ağırlık verilecek.
Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, hava şartları müsaade ettiği sürece yeşil alanlarda bakım çalışmalarının devam edeceğini söyledi. Başkan Mustafa Güler "Ömerbey Mezarlığından sonra Dağçeşme Mezarlığında genişletme çalışması başlattık. İleri ki dönemde TOKİ konutlarının da yapılacağını düşünürsek iki mahallemizde de ikamet eden vatandaşlarımızın sayısı artıyor. Şehir mezarlıklarının bakım ve onarımının yanı sıra ileride yetersiz kalacağını düşündüğümüz iki mezarlıkta parselasyon çalışması yürütüyoruz. Ömerbey Mezarlığı'nda çalışmalarımızı tamamladık. Dağçeşme Mezarlığı'nda da sona yaklaştık. Parselasyonu tamamlayıp, mezarlık etrafını 270 metre tel örgü ile kapattık. Burada 350 m2 parke, 300 metrede bordür yapacağız. Ekiplerimiz hava şartları müsaade ettiği sürece çalışmalarını sürdürecek ve Ocak ayının başında işlerini bitirecek. Nisan ve Mayıs aylarında da her iki mezarlığımızda yeşillendirme ile fidan dikimi yapacağız" dedi.(İT-EFE)

22.12.2015 17:37:52 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Kütahya haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Kütahya Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER