17 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / ESKİŞEHİR HABERLERİ

BEYLİKOVA TARIMA DAYALI İHTİSAS BESİ ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ TOPLANTISIESKİŞEHİR (İHA) - Beylikova Tarıma Dayalı İhtisas Besi Organize Sanayi Bölgesi Toplantısı, Eskişehir Ticaret Borsa'nın ev sahipliğinde yapıldı.
Toplantıya; Vali Güngör Azim Tuna, Vali Yardımcısı Ali Muhittin Varol, Beylikova Kaymakamı Selçuk Haskırış, Beylikova Belediye Başkanı Özkan Alp, Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan ve Beylikova OSB Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı. Sağlıklı koşullarda hayvan yetiştirmenin önemine dikkat çeken Vali Tuna, halkın sağlığını tehdit edecek hiçbir unsura izin verilmeyeceğini söyledi. Beylikova Tarıma Dayalı İhtisas Besi OSB' nin bütün yöreye hizmet verecek bir kuruluş olduğunu açıklayan Vali Tuna, "İlimizde hayvan yetiştiriciliğinin daha iyi şartlarda yapılmasını sağlamak için hepimiz elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Halkımızın sağlığını tehdit edecek unsurlara hiçbir zaman müsaade etmeyeceğiz. Sıhhi şartlara riayet edilmesi bizim ilk önceliğimiz. Güzel ilçemiz Beylikova'da inşa edilen Organize Sanayi Bölgesi bütün yöreye hizmet verecek bir kuruluştur. Burada gerçekleştirilecek olan başarı Eskişehir'in tanıtımına büyük katkı sunacaktır" dedi. Toplantıya ev sahipliği yapan Eskişehir Ticaret Borsası yönetimine teşekkür eden Vali Tuna, OSB'nin en yakın sürede hizmete gireceğini sözlerine ekledi.

EN CAZİP YER BEYLİKOVA
Çalışmalar hakkında bilgi veren Beylikova Belediye Başkanı Özkan Alp ise, OSB'nin yaklaşık 18 bin büyükbaş ve küçükbaş besi hayvanına bakacağını söyledi. Türkiye'de bu büyüklükte 5 adet OSB olduğunu dile getiren Başkan Alp, önemli firmaların şimdiden bölgeye yatırım yapmayı düşündüklerini kaydetti. Tarıma dayalı teşvikin artması halinde ilimizdeki en cazip yerin Beylikova ilçesi olacağını aktaran Başkan Alp, altyapıları tamamen biten OSB'nin yatırıma hazır hale geldiğini belirtti.
Hayvan besiciliğinin Eskişehir'de destek görmesini isteyen Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan da, borsa olarak ellerinden ne geliyorsa yapmaya hazır olduklarını ifade etti.Konuşmaların ardından toplantı, istek ve görüşlerin açıklanmasıyla sona erdi.
(MSY-MET-Y)

22.12.2015 17:10:30 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Eskişehir haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Eskişehir Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER