19 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / MUŞ HABERLERİ

İHH MUŞ ŞUBESİ'NDEN YETİM ÇOCUKLAR İÇİN PROJEŞAHİN ŞAHİN
MUŞ (İHA) - İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Muş Şubesi Başkanı Hasan Konuşuk, 'Yetim ve İhtiyaç Sahibi Çocukların Sosyal Yönden Desteklenmesi' projesini hayata geçirdiklerini söyledi.
Kurulduğu günden bu yana yetimin, muhtacın ve mazlumun yanında yer alan İHH Muş Şubesi, yetim ve ihtiyaç sahibi çocuklar yararına İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı tarafından desteklenen projesine başladı. Proje ile ilgili bilgi veren İHH Muş Şube Başkanı Hasan Konuşuk, İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı'nın 2015 yılı birinci çağrı döneminde yaptıkları başvuruyla Muşlu yetim ve ihtiyaç sahibi çocuklar yararına bir proje yapmak istediklerini ve bunun için çalışma başlattıklarını söyledi. Projeye 'Yetim ve İhtiyaç Sahibi Çocukların Sosyal Yönden Desteklenmesi' ismini verdiklerini ifade eden Konuşuk, "30 Ekim itibariyle başlatılan bu projede amacımız; derneğimizi kurduğumuz Mayıs 2014'ten bu yana Hanım Komisyonumuzun Muş'ta tespit ettiği yetim ve ihtiyaç sahibi 100 çocuğa sosyal yönden destek olmaktır. Proje kapsamında yetim ve ihtiyaç sahibi çocuklarımıza proje yürütme merkezimizde Arapça, İngilizce, masa tenisi ve ney eğitimleri verilmektedir" dedi.
Yetim ve ihtiyaç sahibi çocukların gönül rahatlığı içinde gelip eğitim alabilecekleri bir projeyi uygulamaya çalıştıklarını kaydeden Proje Koordinatörü Mitat Aykan ise, "Sosyal yönden gelişebilecekleri bir imkan sunmak istedik. Proje kapsamında; inşallah bir turnuva, bir konser, bir il dışı gezisi, konferanslar, yemek ve piknik tertipleyeceğiz" ifadelerini kullandı.
Dernekler Dairesi Başkanlığı'na Muşlu yetim ve ihtiyaç sahibi çocuklar için yaptıkları bu katkıdan dolayı şükranlarını sunan Aykan, projenin Mayıs 2016'da sona ereceğini ifade etti.
(MSA-Y)

22.12.2015 16:01:33 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Muş haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Muş Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER