19 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / TEKİRDAĞ HABERLERİ

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ ENGELLİLERE EL UZATMAYA DEVAM EDİYOR
- 2015 YILI İÇERİSİNDE ENGELLİLERE 38 ARAÇ YARDIMI YAPILDIÜVEYS ÖZGÜL
TEKİRDAĞ (İHA) – Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, ihtiyaç sahibi engellilere hizmet etmeye devam ediyor.
Engellilere yönelik hizmetlere önem veren Süleymanpaşa Belediyesi, Sosyal İşler Müdürlüğü'ne başvuruda bulunan ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlara, akülü araç, manüel araç, akülü araçlarda kullanılmak üzere akü ve havalı yatak yardımı yaptı.
Süleymanpaşa Tarihi Belediye Binası'nda yapılan araç teslimine, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Ekşinat, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Yardımcısı Gülferah Güral, Süleymanpaşa Belediyesi Sosyal İşler Müdürü Hüseyin Güler, yardım alacak olan engelliler ve aileleri katıldı.
Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Ekşinat, yardım olarak verdikleri araçların herhangi bir mekanik arıza durumunda tamirinin de belediye tarafından karşılanacağını ifade etti.
Süleymanpaşa Belediyesi imarından ruhsat alacak projelerin tamamının, engellilere uygunluğu denetlendikten sonra onay alacağını söyleyen Ekşinat, "Bu saatten sonra bu şehirde yapılacak bütün binalara engelliler de, engelsiz yurttaşlar gibi eşit koşullarda rahatlıkla girebilecek" dedi.
Yapılan yardımlarla alakalı bilgi veren Süleymanpaşa Belediyesi Sosyal İşler Müdürü Hüseyin Güler, 2015 yılı içerisinde ihtiyaç sahibi engellilere yönelik toplam 38 adet araç yardımı yapıldığını söyledi. İhtiyaç durumuna göre araç yardımlara devam edeceklerini de belirten Güler, "Bu yardımlarımız 2016 içerisinde de ihtiyaç durumuna göre devam edecek" dedi.
(MK-Y)

22.12.2015 15:51:37 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Tekirdağ haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Tekirdağ Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER