14 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / KIRŞEHİR HABERLERİ

TÜMÖR GELİŞİMİNİ ÖNLEDİĞİ İDDİA EDİLEN KÖPEK BALIĞI KIKIRDAĞI'NIN SATIŞINDA ARTIŞ
- AKTAR PINAR UZUN:
- "KEMOTERAPİ ÖNCESİNDE TÜMÖR GELİŞİMİNİ ÖNLEMEK VE YARDIMCI BESİN KAYNAĞI DOĞAL ÜRÜNLERDİR"ENDERHAN ÖZ
KIRŞEHİR (İHA) - Kırşehirli aktar Pınar Uzun, köpek balığı kıkırdağı ile tümör gelişimin önlendiğini insanların aktarlara bakış açılarının değişmesi gerekliliğini söyledi.
Kanser tedavilerinde köpek balığı kıkırdağının öneminin tümör gelişimine büyük katkı sağladığını anlatan aktar Uzun, "İnsan vücudunda oluşan tümör ve tümör tedavisinde köpek balığı kıkırdağını önermekteyiz. Fakat insanlar tek kullanımla mucize beklemekteler." dedi.
400 Milyon yıl önce köpek balıklarının kanser rahatsızlığına yakalanmadıklarını anlatan ve ilaç satmadıklarını insanlara takviye gıda sunduklarını ifade eden aktar Uzun, "Yapılan incelemelerle 400 milyon yıl önce köpek balıklarının hiç kanser rahatsızlığına yakalanmadığı kanısına uzmanlar varmışlar. Köpek balığının kıkırdağı ve karaciğer yağlarının sekoberen adlı proteinin kanser rahatsızlığına iyi geldiğini teşhis etmişler. Bizlerde yapılan incelemeler sonrasında doktor tedavisine ek gıda sunuyoruz." diye konuştu.
KANSER, BRONŞİT, KABIZLIK, BAŞ AĞRISI İÇİN ÇÖREK OTU
Kış mevsimi ile insanların doğal gıdalara ilgilerinin arttığını ifade eden aktar Pınar Uzun, "Ürünlerimizi doktor kontrolü olmadan satışa sunmuyoruz. Sağlık Bakanlığı onayı ile ürünlerin satışını yapmaktayız. Şuan köpek balığı kıkırdağı ve çörek otu yağı satışında ciddi oranda artış var. A,B,C vitaminleri ile birlikte kalsiyum , potasyum, magnezyum ve çinko gibi bileşimlerle çörek otunun yararlarını ortaya çıkarmaktayız. İnsanlar hemen kullanım sonrası fayda istiyor ama ilaçlar dahi hemen etki sunmuyor. İnsanların hevesi birkaç sürüyor. Bizler neden kış mevsimi ile doğal takviyelerin kullanıldığını hala anlayamadık. Bir kullanımla insanlar tepki istiyor. Bizler ise bizlerden doğal takviye alanlara kullanım özelliklerini ve aldıkları doğal gıdaların kesinlikle ilaç olmadığını anlatmaya çalışıyoruz. Çörek Otu'nun kalbe iyi gelmesi ve kansere karşı köpek balığı yağının da iyi olması hemen etki göstermesi anlamına gelmez." İfadelerini kullandı.
Bağışıklık sistemi için Arı Sütü kullanımını tavsiye ettiklerini belirten aktar Uzun, bütün hastalıklar için doğal takviyelerin doktor gözetiminde alınması gerekliliğinin ilk kural olduğunu ifade etti.
Köpekbalığı Kıkırdağının tümör tedavilerinde kullanımı hakkında bilgi veren Ahi Evran Üniversitesi Beyin Cerrahı Ziya Aslan açıklamasında, "Köpek balıklarının kanser olmadığı yönünde bilgiler var. Fakat biz böyle bir bilimsel veri elde etmedik. Böyle bir söylenti sadece var. Bizlerde bu söylentileri medyadan takip etmekteyiz. Ama bilimsel bir verinin olmadığı kesin." ifadelerini kullandı.
(EÖ-AÖ-Y)

22.12.2015 15:49:06 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Kırşehir haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Kırşehir Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER