19 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / DÜZCE HABERLERİ

FINDIK ÜRETİCİLERİNE DEKAR BAŞINA 170 TL DESTEK

DÜZCE (İHA) - Düzce İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Harun Kabaoğlu, fındık üreticilerine alan bazlı gelir desteği ödemesi için çiftçilerin 1 Nisan 2016 tarihine kadar başvuru yapmalarını istedi.
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan Fındık Üreticilerine Alan Bazlı Gelir Desteği Ödenmesine Dair Kararın Uygulanmasına İlişkin Tebliğ resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe konulan Fındık Üretiminin Planlanması ve Dikim Alanlarının Belirlenmesine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik gereğince ruhsat verilen sahalarda fındık yetiştiriciliği yapan ve fındık üretici belgesine sahip üreticilerine 2015 yılı ürünü için 170 TL alan bazlı gelir desteği ödemesi yapılacaktır. Düzce İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Harun Kabaoğlu, 2015 yılı ürünü alan bazlı gelir desteği başvuruları 2015 üretim yılında Çiftçi Kayıt Sistemi ve Fındık Kayıt Sistemine kayıtlarını yaptıran veya güncelleyen çiftçilerin başvuru dilekçesi ve fındık üretici belgesiyle birlikte en geç 1 Nisan 2016 tarihi mesai bitimine kadar kayıtlarını yaptırdıkları İl veya İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine bizzat başvurmaları gerektiğini bildirdi.
(AY)

22.12.2015 15:39:41 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Düzce haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Düzce Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER