15 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / DÜZCE HABERLERİ

TOPLAM KALİTE YÖNETİMİ YÜKSEK LİSANS ÖĞRENCİLERİNDEN ZİYARETDÜZCE (İHA) - Düzce Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'ne bağlı Toplam Kalite Yönetimi (TKY) Anabilim Dalı öğrencileri, Araştırma Yöntemleri ve Stratejik Yönetim dersleri kapsamında Gümüşova ilçesinde halı üretimi yapan Confetti Halı fabrikasını ziyaret etti.
Fabrika ziyaretine, TKY Anabilim Dalı'nda öğrenim gören Gümüşova Belediye Başkanı Ahmet Azap ve Gümüşova Kaymakamı İsmail Sündük ile Düzce Üniversitesi Öğretim Üyelerinden Doç. Dr. Muammer Mesci, Yrd. Doç. Dr. Süleyman Ağraş ile öğrenciler katıldı.
Fabrikanın Genel Müdür Yardımcısı Hakkı Murat Demirkol, her çeşit halı üretimini yüksek standartlarda, uluslararası ölçekte gerçekleştirdiklerini, üretim süreçlerinde sürekli iyileştirmeyi esas aldıklarını ve çalışanlara TKY ve Kaizen Felsefesi hakkında sürekli eğitimler verdiklerini ifade etti. Yalın üretim konusunda önemli mesafeler kaydettiklerini belirten Demirkol, sipariş üzerine üretim gerçekleştirdiklerini ancak müşteri odaklılık ilkesine göre bazı ürünlerde düşük düzeyde de olsa stoklama yaptıklarını sözlerine ekledi. Bu sayede pazardaki rekabet yönlü değişimlere etkili yanıt verdiklerini söyleyen Hakkı Murat Demirkol, kaliteyi beklentilere karşılık verebilme kapasitesi olarak gördüklerini dile getirdi.
TKY'nin bir iş ve yönetim felsefesi olarak Confetti Halı Sanayi A.Ş tarafından uygulanmasının gözlemlendiği fabrika ziyaretinde, Genel Müdür Yardımcısının verdiği brifing, program öğrencilerinin Toplam Kalite Yönetiminin uygulamasını yakından izleme fırsatı bulmalarına vesile oldu.
(AY)

22.12.2015 15:19:36 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Düzce haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Düzce Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER