14 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / GAZİANTEP HABERLERİ

NİZİP MÜFTÜSÜ ŞEKERCİ, MEVLİD KANDİLİ'Nİ KUTLADIORHAN ERKILIÇ
GAZİANTEP (İHA) - Gaziantep'te Nizip İlçe Müftüsü Osman Şekerci, Hz. Muhammed'in (s.a.v) dünyaya gelişinin 1444'üncü yılı olan Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Müftü Osman Şekerci, "Salı gününü Çarşamba'ya bağlayan gece, insanlık öğretmeni, rahmet ve merhamet peygamberi, ilahi vahyin muhatabı, habibimiz Hz. Muhammed Mustafa'nın (s.a.v) hicri takvime göre dünyaya teşrifinin 1444. yılı dolayısıyla Mevlid Kandili'ni idrak ediyoruz. İnsanlığın her zamankinden daha çok O'nun örnekliğine, rahmet ve şefkatine ihtiyaç duyduğu O kutlu peygamberin doğum yıl dönümü arefesine girmiş bulunuyoruz. Bu vesileyle öncelikle o şanlı peygambere, onun âline, ashabına, O'na tabi olan tüm inanlara Salat ve selam eder, bize getirdiği nurun, vahyin tüm insanlığa ulaşmasını temenni ederim. Üzülerek ifade edelim ki bugün İslam coğrafyası tarihinin en zor günlerini yaşamaktadır. İslam coğrafyasını saran şiddet, terör, savaş, çatışma, bölünme, tafrika başını almış gidiyor. Müslümanların kanı akmaya devam ediyor. Müslümanların izzet ve onuru tarihte hiç olmadığı şekliyle ayaklar altına alınıyor. Bu nedenle 'Biz seni ancak âlemlere rahmet olarak gönderdik.' (enbiya 21/107 ) ilahi emir gereği Müslümanların, o kutlu peygamberin öğrettiği merhamet, şefkat, vicdan sabır ve hoşgörüye her zamankinden daha çok ihtiyacı vardır. Müslümanlar, Hz. Muhammed Mustafa'nın (s.a.v) getirdiği öğretiye, ilahi mesaja, insanlığa öğrettiği vicdana, affa, merhamete çok daha muhtaçtırlar. Bu mevlid kandili vesilesiyle peygamberi duruşu, tefekkürü, ahlakı bir kez daha hatırlayarak ve hatırlatarak tüm insanlığa onun bu eşsiz yolunu tebliğ etmemiz onun gerçek doğumunu ve hayatını idrak edip anlamamıza vesile olur kanısındayım. Bu duygu ve düşüncelerle Nizipli kardeşlerimiz başta olmak üzere tüm İslam âleminin mevlid gecesini tebrik ediyor, bütün âlem-i İslam için hayırlara vesile olmasını yüce Rabbimden niyaz ediyorum'' ifadelerine yer verdi.
(OE-HA-Y)

22.12.2015 14:49:47 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Gaziantep haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Gaziantep Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER