16 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / NEVŞEHİR HABERLERİ

BAŞKAN KARAASLAN ''CEVİZLİBAĞ'A 6 DEĞİŞİK PROJE HAZIRLANDI''COŞKUN SAĞLAMDİN
NEVŞEHİR (İHA) - Nevşehir merkez ilçeye bağlı Uçhisar beldesinde yıllardır çözüm bekleyen Cevizlibağ mevkiindeki tezgahların durumu hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Ali Karaaslan, söz konusu alan için 6 değişik projenin hazırlandığını ve 2016 yılı sonuna kadar somut bir proje uygulamasına geçilmesinin hedeflendiğini söyledi.
Söz konusu alanda 50 dolayında küçük esnafın ailesini geçindirmek üzere ticari faaliyet gösterdiğini dile getiren Uçhisar Belediye Başkanı Karaaslan, "Bu konu bizim yıllardır sürüncemede kalmış ve çözümlenememiş sorunlarımızdan bir tanesi. Orada 50'nin üzerinde ticari iş yapan küçük esnafımız var. Bu esnaflarımız buradan geçimlerini sağlıyorlar. Tabi ki burası bu esnaflarımızın mülkü değil ve işgalci durumundalar. Hazinenin arazisindeler. Hazine tahliyelerini talep etmiş ve tahliyeleri de gerçekleştirilmiş durumda. Ancak bunun icrası öyle kolay değil, zira orada 50 aile geçimini sağlıyor. Biz bu alanı Özel Proje Alanı olarak belirledik. Buna ilişkin Uçhisar belediyesi olarak önemli çalışmalarda bulunduk. Bizden önceki dönemlerde de bir takım çalışmalar yapılmış. Örnek planlamalar ele alınmış. 6 değişik proje hazırlandı bu konuya ilişkin. Bu projelerden herhangi birinin hayata geçirilmesi noktasında çok değişik kurumlar söz sahibi. Uçhisar belediyesinin lokomotifliğinde İl Özel idaresi, Hazine, Tabiat Varlıkları Bölge Koruma Kurulu, Kültür Varlıkları Kurulu, Turizm Bakanlığı, Orman Bakanlığı söz sahibi. Bu kurumların ortak kararı ile bir projeyi uygulamak durumundayız. Bu işin iyi tarafı çok kurumun görüşü alınarak en iyi projenin hayata geçirilebilmesi. İşin sıkıntılı tarafı ise sizin benimsediğiniz bir projeyi söz sahibi bir diğer kurum benimsemeyebiliyor. Bizim bu konuda çalışmalarımız var ve 2016 yılı sonuna kadar bu çalışmaları somut bir noktaya getireceğimize inanıyorum" dedi.
(COŞ-AÖ-Y)

22.12.2015 14:41:41 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Nevşehir haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Nevşehir Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER