16 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / BURSA HABERLERİ

NAMAZ BİLİNCİ KONFERANSINA BÜYÜK İLGİHURŞİT TOPAL
BURSA (İHA) - Gemlik Belediyesi, Milli Türk Talebe Birliği ile birlikte organize ettiği 'Namaz Bilinci ve Diriliş' konulu konferansı büyük ilgi gördü.
Uludağ Üniversitesi Gemlik Yerleşkesi Asım Kocabıyık Kültür Merkezinde düzenlenen konferansta İlahiyatçı Yazar Ahmet Bulut konuşmacı olarak yer aldı. "Namaz Bilinci ve Diriliş" konulu konferansta konuşan Ahmet Bulut, "Toplumsal huzur istiyorsak, günde beş defa namaz kılmalıyız. Şuanda Türkiye'de namazsızlık hastalığına çare bulmak için koşturuyoruz. Türkiye'de düzenli namaz kılanların sayısı yüzde 30'u geçmez. Namaz yük değildir. Bilmeyene ulaşmalıyız. Ruhumuzun namaza ihtiyacı var. İmanınız varsa, bahane olmaz. İmkânınız da vardır. Aileler, çocuklarına seccadelerini varisi olarak bırakmalıdırlar" dedi.
Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz ise, bir neslin daha cehalete kurban giderilmemesi gerektiğini ifade ederek, eğitim ve öğretimde, imanın, tarihin, bilginin ve düşünmenin önemine değindi.
Program sonunda Kaymakam Cahit Işık ve Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Ahmet Bulut'a çiçek takdim edip, güzel konferans adına teşekkür etti.
(AÇ-

22.12.2015 14:21:48 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Bursa haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bursa Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER