20 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / MUŞ HABERLERİ

SODES PROJESİ 5 ENGELLİYE UMUT OLDUŞAHİN ŞAHİN
MUŞ (İHA) - Muş Bedensel Engelliler Derneği'nin Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında yürüttüğü Umudumuz SODES Projesi kapsamında 5 engelli daha istihdam edildi.
Kalkınma Bakanlığı tarafından desteklenen ve Bedensel Engelliler Derneği Muş Şubesi tarafından Sosyal Destek Programı (SODES) 2013 yılı programı kapsamında yürütülen 'Umudumuz SODES Projesi' kapsamında 52 engelli bireye 3 ay boyunca Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) hazırlık eğitimi verilmişti. Bu eğitimlere katılan kursiyerlerden 5 kişinin daha devlet memuru olarak atandığını belirten Muş Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Bedri Korkmaz, toplam 52 kişinin istihdam edildiğini söyledi. SODES projesinin engellilere umut olduğunu ifade eden Korkmaz, "Eğitim sonrası sınava katılan kursiyerlerden 10 engelli birey 2014 yılında, 10 engelli bireyde EKPSS 2015 /1 atamasında kamu kurum ve kuruluşlarında devlet memuru oldular. 16 Aralık 2015 tarihinde EKPSS 2015/2 atama sonuçlarına göre proje kapsamında 5 engelli bireyde Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü hizmetli kadrosuna ataması yapılmıştır. Bu sonuçlara göre projede eğitim alan 52 kursiyerden 25 kursiyer kamu kurum ve kuruluşunda devlet memuru olmuştu" dedi.
Devletin sunduğu Sosyal Destek Programı projeleri sayesinde engellilerin iş sahibi olduğunu vurgulayan Korkmaz, "2011 yılında 'Eğitimsiz Engelli Kalmasın' projesinde 27 engelli birey, kamu kurum ve kuruluşlarında devlet memur olmuştu. Bu amaçla SODES 2013 programı kapsamında yürütülen 'Umudumuz SODES' projesinde 25 engelli birey devlet memur olmuştur. Her iki projede toplamada 92 engelli kursiyer EKPSS eğitim verilmiş olup eğitimlerin sonucu olarak EKPSS'ye katılan 52 engelli birey kamuda devlet memur olmuştur. Projede emeği geçenlere teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştu.
(ŞŞ-MSA-Y)

22.12.2015 13:45:57 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Muş haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Muş Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER