18 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / EDİRNE HABERLERİ

GELECEĞİN KAN BAĞIŞÇILARININ KAZANIMI PROJESİKORAY USTABAŞI - ERGİN YILDIZ
EDİRNE (İHA) - Edirne'de, 'Geleceğin Kan Bağışçılarının Kazanımı' projesine ilişkin eğitim ve bilgilendirme seminerleri ile kan bağışı kampanyası 80.Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi okulunda başladı.
Kan bağışına olan ilgiyi artırmak, gönüllü kan bağışının önemine dikkat çekmek ve öğrencileri kan bağışı hakkında bilinçlendirerek bu konuda bir davranış biçimi geliştirmelerini sağlamak amacıyla AB ve Türkiye Cumhuriyeti ortak finansmanı ile 2014 yılında hayata geçirilen, 'Geleceğin Kan Bağışçılarının Kazanımı' projesi Edirne'de başladı.
Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Türk Kızılayı ile ortaklaşa yürütülen proje kapsamında, bu eğitimler Türkiye'nin 81 ilindeki 500 pilot okulda gerçekleştirilecek. Bilgilendirme seminerleri şeklinde gerçekleştirilecek olan eğitimler oturumlar şeklinde yapılacak ve gerek öğrencilerin gerekse aile bireylerinin katılacağı seminerlerin sonunda Türkiye genelinde toplamda yüz bini aşkın öğrenciyle 10 bini aşkın yetişkinin konuda eğitim almış olması hedefleniyor.

İLK KAN MÜDÜRLERDEN
80. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi Okulu'ndaki öğrencilere yönelik bilgilendirme semineri ve yetişkinlere ilişkin eğitim semineri yapılırken, program sonrası kan bağışı kapmanyansı Sağlık İl Müdürü Dr. Muhsin Kişioğlu ve Milli Eğitim İl Müdürü Hüseyin Özcan'ın kan vermeleri ile başladı.
Sağlık İl Müdürü Kişioğlu ve İl Milli Eğitim Müdürü Özcan, kan bağışının önemine dikkat çekerek, "Kan verin, can verin" dedi.
(KU-MEF-Y)

22.12.2015 13:41:56 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Edirne haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Edirne Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER