18 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / ANTALYA HABERLERİ

MESO'DAN YABANCI DİL KURSUARİF KAPLAN
ANTALYA (İHA) - Manavgat Esnaf ve Sanatkarlar Odası (MESO)tarafından düzenlenen yabancı dil kurslarının başlaması nedeniyle tanışma toplantısı düzenlendi. MESO Konferans salonunda düzenlenen tanışma toplantısına Kursiyerler, Almanca, Rusça, İngilizce Öğretmenleri, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hüseyin Geyikoğlu Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Osman Öten ve MESO Yönetimi katıldı.
Toplantıda konuşan Manavgat Esnaf ve Sanatkarlar Odası (MESO) Başkanı Hasan Çelik; 2014 yılı ocak ayında devraldıkları MESO yönetimini en iyi şekilde yönetmek ve esnafların yararına faaliyetler gerçekleştirmek için 2 yıllık periyotta birçok işe imza attıklarını belirterek "Gerek turizm bölgesinde olmamız gerekse de her insanın farklı lisanlar ile kendini geliştirmesi gerektiği düşüncemiz ile geçen yıl kış sezonun da başlattığımız yabancı diller kurslarımıza bu yılda esnaflarımızdan gelen talepler doğrultusunda tekrar düzenleme kararı aldık. Geçen yıl Halk Eğitim merkezi ile yaptığımız protokol çerçevesinde bu yıl da aynı şekilde kurslarımızı düzenliyoruz. Müfredatı halk eğitime, bütçesi Manavgat Esnaf Odasına ait olan çalışmamız bu yıl daha kapsamlı ve organize bir durumdadır. Biz bu kursu düzenlerken Manavgat Esnaf ve Sanatkarlar Odası üyelerinin en iyi şekilde yabancı dil öğrenebilmeleri için gerekli çalışmaları yaptık. Gerek odamızda kurs verilecek bölümler de yaptığımız çalışmalar ile, gerekse üyelerimizin müsait zamanları doğrultusunda ortak zaman diliminde kurs saatlerini düzenlemeye gayret gösterdik. Almanca, İngilizce ve Rusça kursumuz aynı anda odamızda icra edilecektir.
Halk eğitim merkezinin hazırladığı müfredata göre 120 saatlik bir kurs programımız var. Bu da yaklaşık 13 hafta kursumuzun devam edeceği anlamına geliyor. 2016 yılı Mart ayı içerisinde kursumuz bitmiş, katılımcılar sertifikalarını almış ve orta derecede yabancı dile hakim olarak sezona başlayacaklar. Bilindiği üzere sadece esnaflarımız değil yanlarında çalışanlar da bu kurstan yararlanabilmektedirler. Yaklaşık bir ay önceden başladığımız çalışmalarımızda kursun yapılacağını esnaflarımıza Basın, Sosyal Medya ve SMS yolu ile duyurduk ve oda personellerimiz gerekli çalışmaları yaptılar. Kurslarımız devam ettiği müddetçe de gördüğümüz eksiklerimizi gidermeye ve daha iyisini yapmaya gayret edeceğiz. Yabancı diller kurslarımızın esnaflarımıza büyük ölçüde yararlı olmasını temenni ediyor, 2016 sezonunun Manavgat'ımıza ve Esnaflarımıza hayırlı olmasını niyaz ediyorum" dedi.
MESO Başkanı Hasan Çelik'in ardından Kürsüye Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Osman Öten Kursiyerlere 3 aylık Kurs periyodu hakkında bilgi verdi. Manavgat Esnaf ve Sanatkarlar Odası (MESO) 'nın düzenlemiş olduğu yabancı diller kursları toplamda 112 Esnaf ve Yanlarında Çalışanların katılımı ile başladı.
(AK)

22.12.2015 13:37:05 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Antalya haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Antalya Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER