17 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / BİTLİS HABERLERİ

ASBAŞKAN AYGÜN'DEN KANDİL MESAJIHAKAN OKAY
BİTLİS (İHA) - Türkiye Muaythai Federasyonu Asbaşkanı Mehmet Salih Aygün, Mevlit Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Yayımladığı mesajında tüm İslam aleminin kandilini tebrik eden Asbaşkan Aygün, "İnsanlık alemine rahmet olarak gönderilen rahmet Peygamberi sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV)'in doğumu vesilesiyle kutladığımız Mevlit Kandili özel günlerin en başında yer almaktadır. Sevgili Peygamberimizin doğumuyla birlikte, insanlığın önünde aydınlık bir devir açılmıştır. İçinde bulunduğumuz çağda da, O'nun öğütlerine, telkinlerine her zamankinden daha çok ihtiyaç duyuyoruz. Bu bakımdan Mevlit Kandili, Peygamber Efendimizi ve onun bütün insanlığa vermiş olduğu evrensel mesajı anlamak, Peygamberimizin (S.A.V) yaşayışını, hadis-i şeriflerini, mesajlarını yeniden hatırlamak, yeniden düşünmek ve layıkıyla anlamak için bir fırsattır. İnsanlık aleminin, bilhassa İslam aleminin O'nun rehberliğinde yeniden silkelenişine, dirilişine, uyanışına vesile olması dileğiyle tüm İslam aleminin, yurttaşlarımızın, spor camiasının Mevlit Kandili'ni tebrik eder, birliğimize, dirliğimize, beraberliğimize vesile olmasını temenni ederim" dedi.
(HO-MSA-Y)

22.12.2015 13:32:05 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Bitlis haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bitlis Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER