Kurban Bayramınız kutlu olsun
21 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / YOZGAT HABERLERİ

BOZOK ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTELER ARASI TİYATRO FESTİVALİNE EV SAHİPLİĞİ YAPACAK



ÖMER ERTUĞRUL
YOZGAT (İHA) - Bozok Üniversitesi Mart ayında 'Üniversiteler Arası Tiyatro Festivali'ne ev sahipliği yapacak.
Bozok Üniversitesi akademik ve bilimsel çalışmalarının yanı sıra sosyal ve kültürel alanda da merkez konumuna gelmek için çalışmalara hız veriyor. Bu kapsamda Bozok Üniversitesi Mart ayında 'Üniversiteler Arası Tiyatro Festivali'ne ev sahipliği yapacak. Türkiye'deki tüm üniversitelerin tiyatro gruplarının davet edileceği etkinlik 21-29 Mart 2016 Tiyatro Haftası'nda yapılacak.
Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, Bozok Üniversitesi'ni akademik ve bilimsel alanda çalışmalarla öne çıkarırken aynı zamanda sosyal ve kültürel alanda da gözde üniversiteler arasına sokmak istediklerini belirterek, " Bu iki parça aslında üniversitelerin olmazsa olmazı diyebiliriz. Bunun için Mart ayında yapacağımız ve tüm üniversitelerin davet edileceği Tiyatro Festivali'ni önemsiyoruz. İnanıyorum ki üniversitemizin adını her alanda doğru adımlarla tanıtırken sanat alanında da tanıtımını gerçekleştirmiş olacağız. Bozok Üniversitesi sosyal, kültürel ve sanatsal alanda bu organizasyonla tartıya çıkmış olurken aynı zamanda gelecek öğrenci gruplarının da beğenisini kazanması durumunda imajımıza büyük katkı sağlayacak" dedi.
Bozok Üniversitesi Tiyatro Topluluğu'nun Genel Sanat Yönetmenliği'ni yapan Soner Tümgan, Tiyatro Festivali'nin, Bozok Üniversitesi'nin sanatsal alandaki başarısını tüm üniversitelere göstereceği bir organizasyon olacağını ifade ederek, "Üniversite Tiyatromuz 9 yıldır faaliyetlerine aralıksız olarak devam etmektedir. Hazırladığımız oyunları sadece Yozgat ve ilçelerinde değil, başka üniversitelerinin tiyatro festivallerinde de sergileyerek üniversitenin adını bu alanlarda tanıtmayı amaç ediniyoruz. İnşallah bu organizasyon hem Bozok Üniversitesi için hem de bizim için bir sınav niteliğinde olacak. Festivale katılacak olan gurupların konaklama ve yemekleri üniversite tarafından karşılanacak. İnşallah ünlü tiyatrocuların da katılımıyla özel bir tiyatro oyunu ile de final yapacağız" diye konuştu.
(ÖE-AÖ-Y)

22.12.2015 13:16:58 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Yozgat haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Yozgat Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER