14 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / BİLECİK HABERLERİ

ŞEYH EDEBALİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. ÖZCAN'A VEDA YEMEĞİCEM KAAN TOKA
BİLECİK (İHA) - Bilecik Valiliği, görev süresi dolan Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Azmi Özcan onuruna bir veda yemeği düzenlendi.
Polis Evi'nde düzenlenen yemeğe Vali Ahmet Hamdi Nayir, AK Parti Bilecik Milletvekilleri Halil Eldemir, CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Halis Zafer Koç, Belediye Başkanı Selim Yağcı, Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahiner, Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Özcan, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Alper Sır, İl Emniyet Müdürü Ali Ekber Bektaş, Baro Başkanı Halime Aynur, Vali Yardımcıları ve kaymakamlar, İl Genel Meclisi Başkanı Serkan Yıldırım, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Fevzi Uzun ile daire müdürleri katıldı.
Yaptığı konuşmada, Türk milletinin ayrılık duygusunu fazla hissettiğini ifade eden Vali Nayir, "Bu tür ayrılık programları hüzünlü oluyoruz. Rektörümüz 8 yıl ilimize önemli hizmetlerde bulundu. Burada gönül dostluklarının oluşmasına vesile oldu. Coğrafi ayrılığımıza rağmen gönül yakınlığımızı devam ettireceğiz. Bir gönül dostu kazandık. Bundan sonraki hayatında ailece sağlık ve mutluluk içerisinde bugün ki başarılarını artırarak devam ettireceğine inanıyorum. Bilecik, inanıyorum ki, sayın rektörümüzün hayatında önemli bir yer tutacak. Kendisini 'Bilecikli' oldu diye kabul ediyoruz" dedi.
"BİLECİK'İN HER KESİMİNDEN KOŞULSUZ DESTEK GÖRDÜM"
Prof. Dr. Özcan ise, toplumun bütün bileşenlerinin üniversiteye ellerinden gelen her türlü gayretle destek olduklarını ifade ederek, "İnsan hayatının gayesi hayır ile yad edilmekten öte geçer. Göreve başladığım andan itibaren bu heyecanımı paylaşan herkese teşekkür ediyorum. Geldiğimiz zamanlarda başladığımız zemin ile bugün bıraktığımız zemin arasında elbette çok büyük fark var. O farkta Bilecik'in bu geçen süreyi iyi değerlendirdiğini gösteriyor. Bilecik'in her kesiminden koşulsuz destek gördüm. Bu coğrafyada onurlu ve dik yürüyüşümüzün en önemli sebeplerinden birisi Bilecik'tir. Ve bu toprakların o kutlu töresini mutlaka devam ettirmek, o kozu ve o ateşi canlı tutmak zorundayız" diye konuştu.
Milletvekilleri Eldemir ve Tüzün ile Yağcı ve Şahiner, Özcan'a 8 yıllık görev süresince üniversiteye yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür etti.
Konuşmaların ardından Vali Nayir, Belediye Başkanı Yağcı, Cumhuriyet Başsavcısı Şahiner ve İl Emniyet Müdürü Bektaş, Rektör Özcan'a çeşitli hediyeler verdi.
(CKT-MET-Y)

22.12.2015 13:10:34 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Bilecik haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bilecik Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER