18 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / BARTIN HABERLERİ

AMASRA BELEDİYE BAŞKANI EMİN TİMUR'DAN MEVLİT KANDİLİ MESAJIAKİF YAMAN
BARTIN (İHA) - Amasra Belediye Başkanı Emin Timur Mevlit Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Başkan Timur mesajında, "Yüce Allah'ın insanlığa gönderdiği son rahmet elçisi, Peygamber Efendimizin Allah'tan getirdiği daveti, sünnetini ve örnek ahlakını anlamak, O'na duyulan derin sevgiyi gönüllerden sözlere ve toplumsal bilince aktarmak amacıyla asırlardır Müslümanlar, O'nun dünyaya gelişini Mevlid Kandili olarak kutlamaktadır" dedi.
Peygamberimizin yaşantısının örneklerle dolu olduğunu kaydeden Başkan Timur, "Milletlerin hayatlarında özel ve önemli günler vardır. Milletimizin ve İslam aleminin en önemli ve vazgeçilmez günlerinin basında ise Mevlit Kandili gelmektedir. Peygamberimiz hayatıyla, yaşantısıyla, insanlığa getirmiş olduğu mesajla, insanlık alemine kazandırdığı değerlerle toplumları karanlıktan kurtarmış, insanlığı yüksek değerlere ulaştırmıştır" diye konuştu.
Kandilin tüm dünyaya huzur getirmesini temenni eden Timur, "Bu duygu ve düşünceler içerisinde Mevlit Kandilimizin bütün Müslümanlara huzur getirmesini, insanlığın içine düştüğü sıkıntıların aşılmasında kardeşlik bağlarımızın güçlenmesine ve yeni rahmet kapılarının açılmasına vesile olmasını Cenab-ı Allah'tan diliyor, halkımızın ve tüm İslam Aleminin Mevlit Kandilini tebrik ediyorum" dedi.
(AY-SA)

22.12.2015 13:05:39 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Bartın haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bartın Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER