16 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / MUŞ HABERLERİ

GARANTİ BANKASI'NDAN KÖY OKULLARINA YARDIMNEJDET ARMAĞAN
MUŞ (İHA) - Garanti Bankası Muş Şube Müdürlüğü, kullanılır durumda olan bazı büro malzemelerini köy okullarına verilmek üzere Muş Köy ve Köy Okullarını Geliştirme Güzelleştirme ve Yardımlaşma Derneği'ne (Köy-Gel-Der) teslim etti.
Adres değişikliği yapan Garanti Bankası Muş Şube Müdürlüğü yetkilileriyle görüşen Kalbim-Der Başkanı Mustafa Özün'ün girişimleriyle bankanın eski borusundaki malzemeleri köy okullarına bağışlandı. Garanti Bankası yetkililerinden malzemeleri alan Köy-Gel-Der Başkanı Murat Çaldır, malzemelerin onarımlarını tamamladıktan sonra ihtiyacı olan okullara dağıttı. Garanti Bankası Muş Şube Müdürü Hadi Altın ve Kalbim-Der Başkanı Mustafa Özün'e teşekkür eden Murat Çaldır, bunun örnek bir davranış olduğunu söyledi. Eğitime yapılan her türlü desteğin geleceğe yakılan bir ışık olduğunu ifade eden Murat Çaldır; "Yardımların gittiği yer kadar yardımların geldiği yerde çok önemlidir. Bu hususa dikkat eden derneğimiz yardımsever insanların ve kurumların her daim yanında olmuş ve yanında bulmuştur. Garanti Bankası Muş Şube Müdürü Hadi Altun, özellikle okullarımız başta olmak üzere gençlerimizin maddi ve manevi olarak yanında olmaya çalıştığını belirtmek isteriz. Banka müdürlüğümüzün yanı sıra eğitim ve gençliğin sorunlarına çare olmak için yapılmış ve yapılacak her türlü faaliyetlerde olmak bir insanlık vasfıdır. Yardımlaşmanın birçok olumsuzlukları değiştireceğine inanıyorum. Yardımlaşma insanlarımız arasında kaynaşmaya ve muhabbetin artmasına sebep olur. Yaşadığımız yeri yaşanılır kılmak bizim elimizdedir. Öğrencilerimizin elverişli bir ortamda alacakları eğitim, daha kaliteli ve hızlı bir ilerlemeye vesile olur. Bu örnek davranışından dolayı Banka Müdürümüz Sayın Hadi Altun'a tekrar teşekkür ederiz ve umarız bu davranışı diğer banka müdürlerine de örnek olur" dedi.
(NA-MSA-Y)

22.12.2015 13:01:06 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Muş haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Muş Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER