15 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / BARTIN HABERLERİ

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ TUNÇ, MEVLİT KANDİLİNİ KUTLADIAKİF YAMAN
BARTIN (İHA) - AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç Mevlit Kandili'nin Hazreti Muhammed'in insanlara sunduğu bütün değerleri ve yol gösterici öğütlerini anlama ve bu anlayışla yaşama ve yenilenme zamanı olduğunu söyledi.
Milletvekili Yılmaz Tunç, Mevlit Kandili nedeniyle yaptığı açıklamada şöyle konuştu: "Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimizin dünyaya gelişinin yıl dönümü olan Mevlit Kandilini bir kez daha idrak ediyoruz. Milletimiz ve bütün İslam alemi her yıl yeni bir heyecanla Peygamberimize duyulan engin ve içten sevgiyi gönüllerden sözlere ve toplumsal bilince aktarmak düşüncesiyle onun dünyaya gelişini Mevlit Kandili olarak kutlamaktadır. Mevlit Kandili, Peygamberimizin bizlere sunduğu bütün değerleri ve yol gösterici öğütlerini anlama ve bu anlayışla yaşama ve yenilenme zamanıdır. Peygamberimiz(sav)'in örnek hayatını ve ahlakını rehber edinerek, Kur'an'la ve Peygamberimiz'in Sünneti ile buluşma zamanıdır. Bu mübarek gece vesilesiyle Peygamber Efendimizi daha yakından tanımanın ve çocuklarımızı onun sevgisi ile yetiştirmenin gayreti içerisinde olmak temennisiyle, Mevlit Kandilinin tüm insanlığa sevgi, barış ve huzur getirmesini diliyor, Bartınlı hemşehrilerimizin ve bütün vatandaşlarımızın, ve İslam aleminin Mevlit Kandilini tebrik ediyorum."
(AY-SA)

22.12.2015 12:50:02 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Bartın haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bartın Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER