15 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / ADANA HABERLERİ

ADANA'DA TOPLU TAŞIMADA YENİ DÖNEM
- HALK OTOBÜSLERİNDE MUAVİN UYGULAMASI KALDIRILDI, ÜCRETLER ELEKTRONİK BİLETLE ÖDENMEYE BAŞLANDI, YOLCU MİNİBÜSLERİ EN FAZLA 16 YOLCU BİNDİRECEK

ADANA (İHA) - Adana Büyükşehir Belediyesi'nin toplu ulaşıma nefes aldıracak kararları yürürlüğe girdi.
Adana Büyükşehir Belediyesi'nin vatandaşın talebi ve UKOME kararları ile halk otobüslerinde muavin dönemi sona erdi, minibüslerde akıllı kart dönemi başladı. Sıkı bir denetim sistemi de kurulan uygulama ile toplu taşımada yaşanan sorunların ortadan kaldırılması hedefleniyor.
Adana Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından 2009'da alınan karar uyarınca, 21 Aralık 2015 tarihinden itibaren halk otobüslerinde muavin uygulaması kaldırılarak, ücretler elektronik biletle ödenmeye başlandı. Ayrıca yeni dönemde, yolcu taşıma kapasitesi maksimum 16 kişi olacak olan minibüslerde yolcu ücretleri akıllı kart sistemi üzerinden tahsil ediliyor.
Adana'da toplu taşıma sisteminde bir düzenin sağlanması ve günlük gerçekleşen yolcu sayısının takip edilebilmesi için başlatılan uygulamada, Adana Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı tarafından denetimler de başladı. Araçların şoför mahallini ve yolcuları gösterecek şekilde 2 adet kamera sisteminin kurulacağı denetim sisteminde, görüntüler en az 30 gün depolanabilecek.
(ADN-Y)

22.12.2015 12:38:51 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Adana haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Adana Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER