19 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / AKSARAY HABERLERİ

AKSARAY AK PARTİ HEYETİNDEN RECEP KONUK'A ZİYARETYASİN CAN
AKSARAY (İHA) - Aksaray AK Parti heyeti, AK Parti Karaman Milletvekili TBMMM Tarım Komisyonu Başkanı ve Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk'u ziyaret etti.
AK Parti Aksaray İl Başkanı Abdulkadir Karatay, Aksaray Ziraat Odası Başkanı ve Pankobirlik Yönetim Kurulu Üyesi Emin Koçak, AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Mahmut Aktürk ve Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Bekir Kayan, AK Parti Karaman Milletvekili TBMM Tarım Komisyonu Başkanı ve Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk'u Ankara'da Pankobirlik Genel Merkezi'nde ziyaret etti.
AK Parti İl Başkanı Abdulkadir Karatay, milletvekilliği görevinin hayırlı olması temennisinde bulunurken, Türkiye'nin ve Aksaray'ın tarım ve hayvancılık alanında görüş alışverişinde bulundu. Aksaray'ın nüfusunun yüzde 80'inin tarım ve hayvancılıktan geçimini sağladığını belirten Başkan Karatay, Aksaray'ın da içinde bulunduğu İç Anadolu bölgesinin tarım ve hayvancılık alanında Türkiye'nin gözbebeği olduğunu kaydetti.
Aksaray Ziraat Odası Başkanı ve Pankobirlik Yönetim Kurulu Üyesi Emin Koçak ise, hayırlı olsun temennisinde bulunarak, Konuk'a Aksaray'ın pancar kotası hakkında bilgiler verdi. Pancar kotası ile ilgili kısmi sorunların yaşandığını belirten Başkan Koçak, bu yıl gerek iklimsel nedenler gerekse de hastalık ve zararlılardan dolayı şeker pancarında verim kaybının yaşandığını, bu verim kaybı ile kotasını tamamlayamayan üreticilere herhangi bir cezai işlem uygulanmamasını dile getirirken, konuyla ilgili çalışmalar yapılması halinde üreticilerin daha verimli ve daha kazançlı ürün elde edeceğini söyledi.
AK Parti Karaman Milletvekili, Pankobirlik Genel Başkanı ve TBMM Tarım Komisyonu Başkanı Recep Konuk, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken, tarım ve hayvancılık anlamında hükümetin son derece önemli adımlar attığını belirterek, kendilerinin de tarım ve hayvancılığı her alanda destekleyerek gelişmesine katkı sağladıklarını söyledi.
(YC-AH-Y)

22.12.2015 12:34:33 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Aksaray haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Aksaray Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER