11 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / KASTAMONU HABERLERİ

CİDEFED BÜYÜK GECEYE HAZIRLANIYORMEHMET SALMAN
KASTAMONU (İHA) - Cide Kültür Sosyal ve Dayanışma Federasyonu (CİDEFED) düzenleyeceği büyük gece ile Cidelileri bir araya getirecek.
Kastamonu'da Cide'ye bağlı 26 köyün derneğinin birleşimi ile kurulan CİDEFED düzenleyeceği birlik gecesiyle Cide birlik beraberliği ve dayanışmayı sağlayacak. 2011 yılında kurulan federasyonun geniş kapsamlı ilk birlik gecesi olacak programı hakkında bilgi veren Cide Çataloluk Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği başkanı İbrahim Sargın, "Cide derneklerinin sesinin daha gür çıkabilmesi ve Cide'nin ve köylerinin var olan sorunlarının çözüme kavuşabilmesi için dernek cemiyetçiliği çok önemlidir. Bizler Cide'ye daha faydalı olabilmek için 2011 yılında bir kaç köy derneğimizle CİDEFED'i kurduk. Zamanla federasyonumuza diğer Cide derneklerimizde katılarak bu ailenin büyümesine katkı sağladılar. Şuan 26 köy derneğimiz federasyonumuza üye ve biz ilk büyük birlik gecemizi düzenliyoruz. Bu gecede tüm Cideliler bir araya gelebilmesi için uzun ve yorucu bir tatlı çaba içerisinde olduk. Tüm hemşehrilerimizi aramızda görmekten onur duyacağız" dedi.
Ayrıca, 25 Aralık Cuma akşamı gerçekleşecek CİDEFED birlik gecesine, iş ve sanat dünyasından bir çok Kastamonulunun katılmasının yanı sıra Kastamonu Milletvekillerinde katılması bekleniyor.
(SA)

22.12.2015 12:15:59 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Kastamonu haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Kastamonu Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER