17 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / ERZURUM HABERLERİ

OLTU ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİNDEN BAYIRBUCAK TÜRKMENLERİNE YARDIM

(GÖRÜNTÜLÜ - FOTOĞRAFLI)

DURSUN MURAT AYDIN
ERZURUM (İHA) - Oltu Anadolu Lisesi öğrencileri, Bayırbucak Türkmenlerine destek olmak amacıyla okul bünyesinde 50 koliden oluşan yardım topladı.
Oltu Anadolu Lisesi öğrencileri Bayırbucak Türkmenlerine yaşadıkları bu zor günlerde onları unutmayarak destek amaçlı kuru gıda ve giyim malzemelerinden oluşan yardım kolileri hazırladılar.
Oltu Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni Hakan Yeşilyurt başkanlığında bir haftadır kampanya için çalışan öğrenciler, kısa bir süre içerisinde 50 koli yardım malzemesi toplamayı başardılar.
Yardım kampanyası hakkında değerlendirmelerde bulunan Edebiyat Öğretmeni Hakan Yeşilyurt, "Peygamber Efendimiz (SAV) derki; Müslüman Müslümanın kardeşidir, ona zulüm etmez, onu yalnız bırakmaz. Kim kardeşinin bir ihtiyacını giderirse, Allah (CC)'ta onun ihtiyacını giderir. Bizlerde bu zor günlerde kardeşlerimizin ihtiyaçlarını gidermek için elbirliğiyle hareket etmeye çalışıyoruz. Özellikle onları bu zor günlerinde yalnız bırakmayan devletimize, devlet büyüklerimize ve bu yardım kampanyasında görev alan destek veren herkese sonsuz teşekkür ediyoruz" dedi.
Anadolu Lisesi öğrencilerinden meclis başkanı Abdullah Yücel ise "Hakan hocamızın eşliğinde 5-6 kişi bu işe koyulduk. "Müslüman Müslümanın kardeşidir" şiarından yola çıktık. Bizler tok yatarken onların aç yatmasına izin veremez, onlar üşürken bizler sıcakta duramazdık. Onun için elbise ve kuru gıda yardımı yapmaya karar verdik. Bir haftadır kampanyamıza yoğunlaştık. Okulumuzdaki tüm öğrenci arkadaşlarımız bu kampanyaya ciddi destek verdiler. Bu kampanyanın devamı gelecek." şeklinde konuştu.
Yine okul öğrencilerinde Batuhan Aydın'da bir haftadır yoğun bir tempoda yardım kampanyasını yürüttüklerini belirterek, "Arkadaşlarımızdan elbise, kuru gıda gibi malzemeler getirmelerini rica ettik. Sağ olsunlar bizi kırmadılar. Yaklaşık 50 koli hazırladık. Onlar savaştayken bizler burada rahat oturamayız. Bu kampanyanın sürdürmeyi düşünüyoruz" diye konuştu.
(ERZ-AT-Y)

22.12.2015 12:15:13 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Erzurum haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Erzurum Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER