Kurban Bayramınız kutlu olsun
21 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / AKSARAY HABERLERİ

HUKUKÇULARDAN BAYIR-BUCAK'A DESTEKYASİN CAN
AKSARAY (İHA) - Aksaray'da Hukukçular Derneği, Suriye Bayır-Bucak Türkmenleri için aralarında topladıkları yardımları STK Platformu Başkanı Eyüp Dağdaş ve Verenel Derneği Aksaray Şubesi Başkanı Serdal Seyyirden'e ulaştırdı.
Hukukçular Derneği tarafından toplanan yardımlar Bayır-Bucak Türkmenlerine ulaştırılmak üzere yardım derneğine ulaştırıldı.
Hukukçular Derneği Aksaray Şubesi Başkanı Avukat İlyas İlhan, hukukçular olarak Suriye'de yaşanan hukuksuzluklardan çok rahatsız olduklarını belirterek, "Suriye'deki Türkmen kardeşlerimize yapılan hain ve insafsız saldırıları lanetliyoruz. Rusya'nın uluslararası hukuk kurallarını tanımadan ve savaş suçu işleyerek masum halkı katletmesi bir vicdansızlık örneğidir. Biz, Hukukçular Derneği Aksaray Şubesi olarak uluslararası kamuoyunu ve Birleşmiş Milletleri bu bağlamda göreve çağırıyoruz. İnsan haklarının ihlal edildiği, masum sivil halkın evinden yurdundan edildiği, körpecik çocukların bombalarla katledildiği bu vahim durum karşısında Suriye'deki zulmün durdurulması için gerekli çabaların gösterilmesini istiyoruz. Birleşmiş Milletler ve Nato'nun İnsan hakları evrensel beyannamesinde kabul edilen ilkelerin eşit ve tarafsız olarak bu ülkede de uygulaması için çaba sarf etmesi gerekmektedir. Halkı Müslüman diye mi bu ülkede yapılan zulme sessiz kalınmaktadır. Bu kapsamda biz masum Suriye Halkının ve Bayır-Bucak Türkmenlerinin yanında olduğumuzu beyan ediyor ve bu zulmün bitmesi için dualarımızla ve hukuki çabalarımızla elimizden gelen tüm gayreti sarf edeceğimizi beyan ediyoruz" dedi.
(YC-AH-Y)

22.12.2015 12:14:58 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Aksaray haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Aksaray Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER