20 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / MUŞ HABERLERİ

MEGER'DEN YARDIM KAMPANYASIŞAHİN ŞAHİN
MUŞ (İHA) - Muş Gençlik Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (MEGER), maddi durumu düşük 15 aileye gıda ve çeşitli yardımlarda bulundu.
Muş'ta gençleri bir çatı altında toplayarak sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulunan Muş Gençlik Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (MEGER), maddi durumu düşük aileler için yardım kampanyası başlattı. Şehir merkezinde maddi durumu düşük aileleri daha önceden tespit eden MEGER üyeleri, beyaz eşyadan giyim ve gıda malzemesine kadar yardımlarda bulunuyor. Tespit edilen 15 aileye yardımları ulaştırdıklarını belirten Muş Gençlik Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Alparslan Bingöl, birçok dar geçimli ailenin olduğunu ve bunun için yardım kampanyasına devam edeceklerini söyledi. Daha önce ziyaret ettikleri ailelerin ihtiyacına göre malzemelerin hazırlandığını ifade eden Bingöl, "Yardımlaşma, dayanışma, sosyal, kültürel ve özellikle gençlerin uyuşturucudan uzak durması için kurduğumuz bu derneğimizle çalışmalarımız devam ediyor. Bunun için gençlerimizin daha önce yaptığı ev ziyaretlerinde özellikle maddi durumu düşük çok sayıda aile tespit etmiş olduk. Bu bağlamda bizde hem kendi imkânlarımızla hem de iş adamlarımızın sunmuş olduğu desteklerle ihtiyaçlara yönelik hazırladığımız gerek giyim gerekse gıda malzemelerini ailelere ulaştırıyoruz" dedi.
Hayırseverlerin desteklerini maddi durumu düşük ailelere ulaştırmada gönüllü olarak katkı sunmaya hazır olduklarını vurgulayan Bingöl, "Yardımda bulunmak isteyen kim olursa olsun biz minnettarız. Bunun için gönüllü olarak yardım etmek isteyen herkese yardımcı olmaya da hazırız. Tek amaç ve gayemiz vatandaşımıza yardımcı olmaktır. Bununla birlikte gençlerimize yardımlaşmanın manevi duygularını aşılamış oluyoruz. Gençlerde yardımlaşma bilinci oluşması için gayret edeceğiz" şeklinde konuştu.
(ŞŞ-MSA-Y)

22.12.2015 11:55:28 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Muş haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Muş Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER