18 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / BİLECİK HABERLERİ

AK PARTİ BİLECİK İL GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI SERVET YILMAZ'IN MEVLİT KANDİLİ MESAJICEM KAAN TOKA
BİLECİK (İHA) - AK Parti Bilecik İl Gençlik Kolları Başkanı Servet Yılmaz, Mevlit Kandili münasebetiyle bir mesaj yayınladı.
Yılmaz, mesajında, Mevlit Kandilinin önemine değinerek, "Mevlit Kandili insanı insan yapan bütün güzelliklerin odaklandığı bir şahsiyet olan Hz. Peygamberin doğumunu kutladığımız, onun bireysel ve toplumsal hayatımıza yön veren merhametini, adaletini, sabrını ve cömertliğini; hulasa insanlığa ve topluma sunduğu değerleri anlayıp hayatımızı onun yüce ahlakıyla güzelleştireceğimiz bir tazelenme ve arınma mevsimidir. Sevgili Peygamberimizi; onun güzel ahlakını, davranış ve uygulamalarını, gelişen dünya şartlarına yön verecek, insanlığın problemlerine çözüm getirecek Kur'an-ı Kerim zenginliği ile yeniden tanımalı ve tanıtmalıyız. Peygamberimizin hayatı, muhabbet, şefkat, fazilet, ihlas ve samimiyet dolu bir hayattır. O, insanlığa, Allah'ın en mükemmel ve son dini olan İslamı tebliğ etmiş, Yüce Allah da kullarına olan nimet ve ihsanını onunla tamamlamıştır. Yüce Allah'ın sevgisine, hoşnutluğuna ve bağışlamasına ermenin yolu, Hz. Peygamber'in yolundan gitmektir. Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV)'in dünyayı şereflendirmesinin 1445. yıl dönümü olan Mevlit Kandili hürmetine Yüce Rabbım; insanlığa sevgi, kardeşlik, barış ve huzur getirsin. Mevlit Kandilinin, sevgili Peygamberimizi daha iyi tanımamıza vesile olmasını Yüce Allah'tan niyaz eder, başta Bilecikli hemşerilerimiz olmak üzere, milletimizin ve tüm İslam aleminin Mevlit Kandilini tebrik ederim" diye belirtti.
(CKT-MET-Y)

22.12.2015 11:17:14 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Bilecik haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bilecik Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER