17 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / ELAZIĞ HABERLERİ

ELAZIĞ'DA ETKİLİ İLETİŞİM VE MOTİVASYON SEMİNERİ VERİLDİKAMİL CANKILIÇ
ELAZIĞ (İHA) - Elazığ Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından kişisel gelişim, etkili iletişim ve motivasyon semineri verildi.
Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası eski binası konferans salonun yapılan toplantıya SGK İl Müdürü Esat Ceylan, Kişisel Gelişim Uzmanı Atakan Yıldız ve SGK çalışanları katıldı. Seminerin açılış konuşmasını yapan Ceylan, "Müdürlüğümüz tarafından kişisel gelişim, etkili iletişim ve çalışanların moral ve motivasyonlarının yükseltilmesi amacıyla düzenlenmiştir. Kişisel gelişim eğitimi insani değerlerin hatırlanması açısında önemlidir. İl müdürlüğü olarak güler yüzlü hizmet vermeye gayret etmekteyiz. Vatandaşa sunulan hizmetlerin vatandaş odaklı yönetim anlayışı çerçevesinde bürokrasi ve kırtasiyeciliğin azaltarak hizmetlerin hızlı, kaliteli, halkın talep ve ihtiyaçlarına uygun sunulabilmesi amaçlanarak bu eğitimler daha da sık yapılacaktır" dedi.
Katılımcılar seminer veren Kişisel Gelişim Uzmanı Atakan Yıldız, "Özgüven dediğimiz bir insanın aslında hayatının en temel duygusu olarak ifade edilen kendini rahat ifade edebilme, toplum karşısında rahat hareket edebilme ve belki en fazla kurumlardaki arkadaşlar için çok geçerlidir. Çünkü dozunda bir yaklaşım, iletişim ve tepki hem işimizle ilgili kendimize duyduğumuz saygıyı çok etkiler. Ama dozunda olmayan bir tepki ve aşırı bir tavırda kurumun genel vizyonunu çok fazla sarsar. İletişimle ilgili öğrenilmesi gereken çok şey vardır. Bizler anne karnından itibaren iletişim öğrenmeye başlıyor. Yapılan araştırmalar çocukların anne karnında 4. Aydan itibaren dışarıda ki sesleri algılamaya başladıklarını ve beyinlerinde dışarıdaki stresle ilgili bir protein sentezi oluştuğu gösteriyor. Mesela Japon kadınlar hamilelik boyunca klasik müzik dinliyorlar. Bu klasik müzik çocuğun kişiliği üzerinde direk etkili hale geliyor. Bizim ülkemizde hamile kadınlarımızın 9 ay 10 gün boyunca böyle bir hassasiyeti olduğunu söylemek mümkün değil" diye konuştu.
İnsanı çok iyi tanınmadığını belirten Yıldız, "İnsan muhteşem bir varlık. Mesela Prof. Emolton'un yaptığı bir deney var. bu deney çok enteresan. 2 bardak su alınıyor. Bu su bardaklarından bir tanesine 3 ay boyunca iltifat ediliyor. Diğer bardak suya ise 3 ay boyunca eleştiri, hakaret ve küfür icra ediliyor. 3 ay sonra eleştirirken olumsuz sözler söylenen su bardağından ki suyun bulanık ve sümüksü bir yapıya doğru değiştiği ortaya çıkıyor. Suyun atomları vardır. Suyun atomları sizin ona söylediğiniz enerjiden etkilenir. Biz insanın sadece etten kemikten zannediyoruz. Oysa insan bugün dünyanın en süpersonik cihazıdır" şeklinde konuştu.
(CK-MP-Y)

22.12.2015 11:15:46 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Elazığ haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Elazığ Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER