17 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / ADANA HABERLERİ

VEKTÖRLE MÜCADELEDE VATANDAŞ BİLİNÇLENDİRİLİYOR
- ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, KENT MERKEZİNDE VE İLÇELERDE VEKTÖREL MÜCADELE ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYORADANA (İHA) - Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, insan sağlığının korunması ve insanlar üzerinde oluşacak rahatsızlıkların en aza indirilmesi amacı ile vektörel mücadele çalışmalarını sürdürüyor.
Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, vektörle (sivrisinek, karasinek, hamam böceği vb.) mücadele kapsamında şehrin muhtelif noktalarına stantlar kurarak,vatandaşları konu hakkında bilinçlendirme çalışmaları gerçekleştirdi.
Büyükşehir İlaçlama Birimi'ne bağlı ekipler, çalışmalarının daha verimli olabilmesi adına,vatandaşların apartman bodrum katlarını temizletmeleri, bu yerlerde biriken suların çekilmesi, varsa arızalı hidrofor, kırık su borularının tamir edilmesi, çatılardaki arızalı güneş enerjilerinin tamiratının yapılması, bu alanlar da oluşacak karasinek, sivrisinek ve rahatsız edici diğer haşerelerle mücadeleyi kolaylaştıracağını belirtti.

RUHSATLANMIŞ, ONAYLANMIŞ İLAÇLAR KULLANILIYOR
Vektörle mücadele çalışmalarında, Sağlık Bakanlığınca haşerelere karşı kullanılmak üzere ruhsatlandırılmış, onaylanmış ve etkinliği ispat edilmiş ilaçları kullandıklarını ifade eden Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, mücadele çalışmalarının büyük bir titizlikle devam ettiğini vurguladı.
Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı'na bağlı ekipler, vektörle mücadele kapsamında; 62 araç, 16 adet pülverizatör, 20 adet holder, 16 adet kanal sisleme cihazı, 300 adet sırt pompası ve 366 personel ile hizmet vermekte olup, vatandaşlardan gelen şikayetleri hızlı bir şekilde gideriyor.
Vatandaşların şikayetleri için, 328 82 72 telefon numarasından 08.00-17.00 saatleri arasında 7 gün hizmet veren, Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı'na ayrıca Alo 153 çağrı merkezinden de şikayetlerinizi iletebilirsiniz.
(ELF-Y)

22.12.2015 11:07:17 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Adana haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Adana Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER