Kurban Bayramınız kutlu olsun
21 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / ELAZIĞ HABERLERİ

ELAZIĞ'DA MEVLİT KANDİLİ PROGRAMIELAZIĞ (İHA) - Elazığ İl Müftülüğü ve Lalegül Anaokulu Mevlit Kandili programı düzenledi.
Elazığ İl Müftülüğü konferans salonunda düzenlenen programa Müftü Peyami Güngör, Cami ve Kur'an Kursları Dernekleri Federasyonu Başkanı Ayhan Şimşek, Anaokulu Müdürü Mehmet Gül, öğrenciler ve aileleri katıldı. Anaokulu öğrencisi Elif Nur Batur'un Kur'an tilavetiyle başlayan program, ilahilerin okunması ve anaokulu öğrencilerinin semazen gösterileriyle devam etti. Elazığ İl Müftü Peyami Güngör, "Evet biz Peygamber Efendimizi sevmeliyiz, onu tanımalıyız. Niçin O'nu sevmeli ve tanımalıyız. Çünkü Allah'ın buyruklarını, emirlerini bize öğreten Peygamberdir. Dinimizi bize öğreten o dünya hayatındaki mutluluk yollarını, emniyeti, güveni, huzuru kazandıran yine O'dur. Onun için onu sevmeliyiz. Nasıl sevmeliyiz. Kur'an-ı Kerim'in tabiriyle kendimizden daha çok sevmeliyiz. Peygamber Efendimizin tabiriyle annemizden, babamızdan ve sevdiğimiz her şeyden daha çok sevmeliyiz. Yine Peygamber Efendimizin tabiriyle dünyada bulunan her şeyden daha çok sevmeliyiz. Çünkü yüce resule çok şey borçluyuz. Özellikle bize doğruyu, güzeli, iyi olanı ve hayrı, şerri neyin iyi olduğunu neyin kötü olduğunu ifade eden Kur' an-ı Kerim'i bize bildiren, öğreten, ileten O'dur. Allah'ın ayetlerini bize beyan eden O'dur. O'nun bir görevi Allah'tan aldıklarını insanlara tebliğ, diğer bir görevi de onları açıklamaktır. Peygamber efendimize karşı görevlerimiz nelerdir diye düşünecek olursak, peygamberimiz öncelikle O'nun sünnetini kendimize rehber edinmemiz, O'nun hayatını öğrenmemiz ve tanımamızdır. Çünkü onu herkes tanıyordu dağlar, taşlar bile tanıyordu" ifadelerini kullandı.
(SY-MP-Y)

22.12.2015 11:06:41 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Elazığ haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Elazığ Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER