18 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / KOCAELİ HABERLERİ

BAŞKAN, "TEKNİKERLER BİRLEŞMELİ, GÜÇLÜ OLMALI"MEDENİ TOPALOĞLU
KOCAELİ (İHA) - Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, sosyal platformda teşkilatlanmaya başlayan teknikerlerle bir araya geldi.
Sosyal platformda teşkilatlanmaya başlayan Kocaeli Teknikerler Birliği ilk ziyaretlerini Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu'na yaptı. Başkan Karaosmanoğlu dernekleşme arifesinde olan gençlere, "Ülkemizin üretimde ve gelişmesinde katkı sağlayacak yetişmiş teknikerlere çok büyük ihtiyaç var. Bu noktada çalışmalar yapılırken, STK olarak birleşilmelidir. Teknikerler birleşmeli ve güçlü olmalıdır" dedi.
Kocaeli Teknikerler Birliği Başkanı Muhammet Karaman ve yönetimine önemli hatırlatmalar yapan Başkan Karaosmanoğlu, "İstihdam noktasında ülkemiz gençlerinin yetkin bireyler olmasında sizlerin de katkısı olacaktır. Bu nedenle teknikerler bir araya gelerek toplum içerisinde fikirlerini ve ideallerini ifade etmelidir. Sizlerin güçlü olmasının, gündem oluşturucu düşüncelerin toplumla paylaşılmasının çok faydalı olacağını düşünüyorum" şeklinde konuştu.
Başkan Karaosmanoğlu, "Kocaeli'de teknikerlerin bir arada olmaları ve dernekleşerek teşkilatlanmasını da destekliyorum. Emeğin gücüne saygı noktasında her platformda teknikerler kendilerini ifade etmelidirler. Kentin gelişmesi ve kalkınması noktasında çağa uygun fikirler üreterek, bunu yetkili mercilerle paylaşmalısınız. Güçlü bir yapıya kavuşun ki, gelecekte önemli meslek kuruluşları arasında yerinizi alarak, sizin gibi binlerce teknikerin gücünü hissettirin" diyerek genç yeteneklere düşüncelerini aktardı.
(MT-GY-Y)

22.12.2015 10:51:16 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Kocaeli haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Kocaeli Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER