09 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / KÜTAHYA HABERLERİ

GEDİZ HALK EĞİTİMİ MERKEZİ'NDEN BAYIRBUCAK TÜRKMENLERİNE YARDIMMEHMET ALTINTAŞ
KÜTAHYA (İHA) - Gediz Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu (ASO) Müdürlüğü tarafından Bayırbucak Türkmenleri ile Suriyeli mültecilere insani yardım malzemesi gönderildi.
Gediz Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü'nün Eğitimde Farklı Etkinliklerle Dönüşüm (EFED) Projesi kapsamında hazırladığı "Hem İle Gönülden Gönüle" projesi çerçevesinde gerçekleştirilen yardım faaliyetine ilk olarak Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü çalışanları, usta öğreticiler, kursiyerler ve paydaşlar katıldı.
Proje kapsamında toplanan giyim eşyaları ile gıda malzemeleri yardım paketleri haline getirilerek Bayırbucak Türkmenleri ve Suriyeli mültecilere ulaştırılmak üzere İHH (İnsani Yardım Vakfı) Gediz temsilcilerine teslim edildi.
Gediz Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Zekeriya Ünal, "Hem İle Gönülden Gönüle" adlı projemiz İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından başlatılan Eğitimde Farklı Etkinliklerle Dönüşüm Projesi kapsamında hazırlanan bir yardım projesidir. Bundan sonra da bu kapsamda birçok yardım ve destek çalışmasının altına imza atmak istiyoruz" dedi.(MA-EFE)

22.12.2015 10:45:22 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Kütahya haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Kütahya Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER