19 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / MERSİN HABERLERİ

ANAMUR'DA MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ PROJESİNE 367 BİN 490 EURO HİBE

SERHAT DEMİRİZ
MERSİN (İHA) - Türkiye Ulusal Ajansı'nın açıkladığı 2015 Yılı Erasmus+ Okul Eğitimi (Karma), Mesleki Eğitim ve Yetişkin Eğitimi Ana Eylem 2 Stratejik Ortaklıklar Projeleri Başvuru Sonuçları arasında Anamur İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından sunulan "E-Services Education" isimli proje 367 bin 490 euro hibe almayı başardı.
Son başvuru tarihi 31 Mart 2015 olan Erasmus+ Programı Ana Eylem 2 (KA2) Okul Eğitimi Stratejik Ortaklıkları kapsamında tüm Türkiye'den 201 proje Ulusal Ajans'a başvuru yaptı. Bu başvurulardan 200 tanesi Ulusal Ajans tarafından değerlendirilmeye alındı. Her bir proje en az iki bağımsız dış uzman tarafından değerlendirildi. Bu değerlendirmeler sonrasında Anamur İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından sunulan "E-Services Education" isimli proje tüm Türkiye de kabul edilen 17 proje arasında en yüksek bütçeye sahip ikinci proje olarak yer alıyor.
36 ay sürecek projenin yurt dışı ortakları Yunanistan'ın Arta şehrinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Vourgereli de bir Ortaöğretim Kurumu ve Trikala'da AKETH Eğitim ve Gelişim Merkezi olarak belirlendi.Yerel ortakları ise Anamur Valide Sultan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Zehra Marulyalı Spor Kulübü oldu.
Anamur İlçe Milli Eğitim Koordinatörlüğünde yürütülecek projede farklı eğitim gruplarının erişebileceği, çok amaçlı yenilikçi bir e-öğrenme aracı oluşturmak ve eğitime entegre etmek amacıyla öğretmenler tarafından öğrencilerin seviyelerine uygun olarak elektronik ders içerikleri oluşturulacak ve hazırlanan platform üzerinden servise sunulacak.
Platformda ayrıca Online İngilizce Dil Kursu ve ailelere yönelik rehberlik çalışmaları yer alacak. Proje kapsamında 3 yıl süresince hem yerelde hem de Yunanistan'da proje yönetim toplantıları, öğretmen eğitimi ve konferanslar düzenlenerek toplamda 111 hareketlilik gerçekleştirilecek. Aynı şekilde Anamur'da da Yunanistan'dan gelecek olan eğitim çalışanları ile proje çalışmaları gerçekleştirilecek.
(SRT-Y)

22.12.2015 10:34:01 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Mersin haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Mersin Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER