18 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / ANTALYA HABERLERİ

ANTALYA POLİSİNİN BİLİŞİM YOLUYLA DOLANDIRICILIK MÜCADELESİANTALYA (İHA) - Antalya'da "Bilişim Yoluyla Dolandırıcılık Suçunu" önlemek amacıyla çalışmalar başlatıldı. Antalya'da Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlilerince "bilişim yoluyla dolandırıcılık suçunu" önlemek amacıyla vatandaşlar bilgilendirildi
Antalya Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlilerince Turizm kenti Antalya'yı güvenli bir kent haline getirebilmek için, son zamanlarda sıkça karşılaşılan "Bilişim Yoluyla Dolandırıcılık Suçunu" önlemek amacıyla "Devlet Telefonla Asla Para İstemez, Banka Bilgilerini Paylaşma, ATM'de Kimseye Şifreni Verme, T.C.Kimlik Numaranı Kimseye Söyleme, ATM'de ve Post Cihazında Şifreni Gizle, Telefon ve İnternet Aracılığıyla Sizinle İletişime Geçip Kazandınız, Bedava veya Ücretsiz Diyerek Vergi, Kargo veya İndirimli Sigorta Yenileme Adı Altında Para Talep Eden Dolandırıcılara İnanmayınız" ibareli Billboard, Megalight ve Raketler hazırlanarak il merkezinde ve tüm ilçelerde halkın dikkatini ekecek noktalarda sergileniyor.
Antalya Büyükşehir Belediyesi desteği ile sergilenmekte olan billboard, raket ve megalightlar vatandaşın yoğun ilgisini çekiyor.
Bilişim Suçları konusunda toplumsal dinamiklerimizin harekete geçirilmesi için de esnaf ve sanatkarlar oda başkanlığı ve bağlı odalara, meslek oda başkanlıklarına, tüm banka yetkililerine, bankalarda müşterilere ve banka çalışanlarına, cami imamlarına ve müftülük çalışanlarına, okullarda öğrencilere, okul aile birliği toplantılarında velilere, sivil toplum kuruluşlarına, toplu taşıma araçları şoförlerine, tüm servis şoförlerine, taksi şoförlerine, halk otobüslerinde şoför ve yolculara, tramvaylarda yolcular ve vatmanlarına toplantılar düzenleniyor. Tüm araçlar, banka ATM' leri, bina girişlerinde bilişim yolu ile dolandırıcılık konusunda Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlilerince hazırlanan bilgilendirme stickerları yapıştırılarak tüm vatandaşın farkındalığını artırmaya yönelik çalışmalar yapılmış ve yapılmaya devam ediliyor.

22.12.2015 10:33:40 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Antalya haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Antalya Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER