Kurban Bayramınız kutlu olsun
09 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / MUĞLA HABERLERİ

İSRAİL İLE ANLAŞMA TURİZME SOLUK OLACAK
- FETHİYE VE SEYDİKEMER TURİZMİ BİRLİKTE TANITILDIMURAT YALÇIN
MUĞLA (İHA) -İzmir Turizm Fuarı'nda Fethiye ve Seydikemer'in turizm destinasyonlarının tanıtıldığı herhangi bir firma yada benzer tanıtımın yapılmadığı fuarlardaki tanıtımın aynı şekilde devam edeceği bildirildi.
TÜRSAB Batı Akdeniz Bölgesel Yürütme kurulu Başkanı Süleyman Kaya yönetiminde yapılan toplantıda İzmir Fuarı değerlendirmesi yapılıp önümüzdeki Hollanda Utrecht, İstanbul ve Ankara Turizm fuarlarının hazırlıkları görüşüldü. İzmir Turizm Fuarına Fethiye ve Seydikemer Kaymakamlıkları, FETAV, TÜRSAB, FETOB, Ölüdeniz Turizm Geliştirme Kooperatifi, Çalış Turizm ve Tanıtma Derneği, Fethiye ve Seydikemer Belediyeleri, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası, Deniz Ticaret Odası ile Turizmcilerin destek verdiğini söyleyen TÜRSAB Batı Akdeniz Bölgesel Yürütme kurulu Başkanı Süleyman Kaya fuarda firma tanıtımı değil Fethiye ve Seydikemer'in Turizm destinasyonlarının tanıtımı yapılmıştır"dedi. Fethiye ve Seydikemer ilçeleri olarak çok güzel bir birlik, beraberlik oluşturuldu" diyen Süleyman Kaya turizmde tanıtım için sektör ilgilileri bir araya gelerek güç birliği oluşturduk. Bu güç birliğini bu yıl yapılacak yurt içi ve yurt dışındaki tüm fuarlarda göstereceğiz"dedi. Hedeflerimiz iç turizmi canlandırmaktır. Bölgemize Rusya'dan fazla bir turist gelmiyordu. Gelen kayıp rakamları da iç turizm, Hollanda ve İngiltere'den kapatmak istiyoruz. Bu nedenle Hollanda Utrecht, İstanbul ve Ankara turizm fuarlarına yine birlikte giderek bölgemiz destinasyonlarını tanıtıp daha fazla misafir getirmeyi arzuluyoruz. Biz öncelikle Fethiye ve Seydikemer'in doğal güzelliklerini bu fuarlarda sunmaya devam edeceğiz. Tüm fuarlara Fethiye ve Seydikemer olarak kurulan güç birliği ile katılacağız" dedi.
İSRAİL İLE ANLAŞMA BÖLGEMİZE TURİST GETİRECEKTİR
TÜRSAB Batı Akdeniz Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Süleyman Kaya "Başbakan Davutoğlu'nun 64. Hükümetinin İsrail ile yeniden ikili ilişkilerin başlatılmasının Fethiye ve Seydikemer'in yanı sıra Muğla Turizmine katkı sağlayacağını söyledi. İsrailli turistin Fethiye bölgesini sevdiğini yıllarca İsrailli turistin ağırlandığını iyi harcama yapan bu turistlerin ikili ilişkilerin düzelmesi ile birlikte tatil tercihlerini Fethiye ve Muğla olarak seçeceklerine inandığını" söyledi. Turizm için güvenlik çok önemli diyen Süleyman Kaya "Ülkemizdeki terör olaylarının bir an önce bitmesi gerekmektedir. Bu olaylar nedeniyle halen rezervasyon iptalleri bulunmaktadır. Dileğimiz terör olayının bitip rezervasyonların yeniden sağlanması tek dileğimiz" diye konuştu.
(MB-İK-Y)

22.12.2015 10:17:46 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Muğla haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Muğla Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER