19 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / AYDIN HABERLERİ

KUYUCAK ÜLKÜ OCAKLARINDA GÖREV DEĞİŞİMİRUCHAN DURGUT
AYDIN (İHA) - Ülkü Ocakları Kuyucak İlçe Başkanlığı görevini 5 yıldır yürüten Yusuf Çetinyürek, düzenlenen törenle görevini Mehmet Ali Çetin'e devretti.
Aydın Ülkü Ocakları İl Başkanı M. Mustafa Karaca'nın da katıldığı devir teslim töreninde Çetinyürek, " Bugüne kadar bize verilen görevi layığıyla yerine getirmeye çalıştık. Temsil ettiğimiz makamı ve taşımış olduğumuz bayrağı daha yükseğe çıkarmaya gayret ettik. Bu süre zarfında birlikte çalıştığımız bütün arkadaşlarımıza teşekkür ederim. Haklarını helal etsinler. Benim hakkım varsa herkese helaldir. Bugünden sonra da Başkanımız Mehmet Ali Çetin'dir. Elimizden geldiği kadar bir nefer olarak hizmetimize devam edeceğiz. Bizlere ihtiyaç duyduğu her zaman yanında olacağız. Allah bu kutlu yolda kendisinin yar ve yardımcısı olsun" dedi.
Devir teslim töreninde bulunan Aydın Ülkü Ocakları İl Başkanı M. Mustafa Karaca ise, "Ülkücü Hareket ve bu Hareketin merkezi olan Ülkü Ocakları binlerce yıllık Türk tarihinin birikimi olan milli kültürün ve kimliğin muhafaza edildiği yerlerdir. İslamla taçlanan Türklüğün özü bu Ocaklarda muhafaza edilmektedir. Tarih boyunca milletin devamlılığını sağlayan Türklük fikri bu çağda Ülkü Ocakları'nda yaşanmaktadır. Bu mirası gelecek nesillere aktaracak olan yine Ülkü Ocakları'dır, Ülkücü Harekettir. Ülkü Ocakları var oldukları sürece Türk Milleti var olacaktır. Bu yüzden hepimizin bu kutsal Ocakları göz bebeğimiz gibi koruması gerekmektedir. Her türlü zorluğa karşı mücadele vererek fedakarca çalışmalar yapan bütün gönüldaşlarımıza teşekkür ediyorum. Ne tür bir zorlukla karşılaşırsak karşılaşalım görevimizi en iyi şekilde yapmamız gerekmektedir. Ülkücü Hareket bir iktidar gölgesinde büyümüş gelişmiş bir hareket değildir. Aksine çetin mücadelelerle bugünlere gelmiştir. Bundan sonra da varlığını he koşulda devam ettirecektir. Bizler bu yolda liderimizin ve genel başkanımızın emir ve talimatları doğrultusunda çalışmalarımızı aksatmadan devam ettireceğiz. Bugün görevi devreden Yusuf Çetinyürek Bey'e teşekkür ediyorum. Biz kendisinden razıyız, Allah da kendilerinden razı olsun. Görevi Devralan Mehmet Ali Çetin Bey'e de başarılar diliyorum. Kendisinin devraldığı görevi layıkıyla yerine getireceğine olan inancımız tamdır. Yüce Allah yar ve yardımcısı olsun" dedi.
Tören Yusuf Çetinyürek'in Kur'an-i Kerim ve Türk Bayrağını M. Ali Çetin'e devretmesiyle sona erdi.
(RD-MB-İK-Y)

22.12.2015 10:15:54 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Aydın haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Aydın Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER