Kurban Bayramınız kutlu olsun
21 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / ANTALYA HABERLERİ

ENGELLİ MELEKLER KAYNAŞTIİSA AKAR
ANTALYA (İHA) - Engelli öğrenciler, Melekler Engelsiz Yaşam Derneği'nin düzenlediği programda gönüllerince eğlendi.
Melekler Engelsiz Yaşam Derneği, düzenlediği programla engelli öğrencileri bir araya getirdi. Minik öğrenciler, dernek binası içinde yer alan odalarda boyama ve lego yapıp el becerilerini geliştirdi. Aileleri ile birlikte spor alanlarında eğlenen çocuklar, birbirlerine çeşitli hediyeler de takdim etti.
Dernek Başkanı Yıldız Albayrak Sargın, kaynaştırma eğitiminde, normal ve özel çocukların birlikte zaman geçirmelerinin olumlu yanlarının olduğunu kaydetti.

"ENGELLİ ÖĞRENCİLER, NORMAL ÖĞRENCİLERİ MODEL ALIYOR"
Özel çocukların, sosyal ilişkiler kurma ve geliştirmede normal öğrencileri rol model aldığının altını çizen Sargın," Onlara uyum sağlama ve arkadaş olmayı başarabilmek için tüm alıcılarını açtığı, sürece aktif katılmayı deniyorlar. Problem çözme becerilerini normal öğrencileri örnek alarak geliştiriyorlar. Normal çocuklar ise, farklılıkları fark edip, bunların da hayatın doğal bir parçası olduğunu algılayıp, farklılıklara saygı gösterip tolere etme becerilerini geliştirdiğini görüyoruz. O nedenle bu tür paylaşım ve etkileşim toplantılarının önemli buluyoruz" diye konuştu.
"PAYLAŞMAYA ENGEL YOK"
"Hayatı Paylaşmaya Engel Yok, Gelin Tanışalım" sloganıyla yola çıktıklarını aktaran Sargın, "Çocuklarımızı bilinçlendirmek, herkesin bir gün engelli olabileceği ihtimalini anlatmak ve engelliler konusunda duyarlılık oluşturmak amacıyla bu etkinliği düzenledik. Çocuklarımıza toplumsal duyarlılığı artırmak ve farkındalık oluşturmak için çeşitli etkinlikler yapmaya devam edeceğiz. Umarım özel öğrencilerimiz güzel vakit geçirmişlerdir" dedi.
(İA-

22.12.2015 09:56:12 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Antalya haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Antalya Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER