15 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / AMASYA HABERLERİ

VALİ ÇOMAKTEKİN'DEN MEVLİD KANDİLİ MESAJI
- AMASYA VALİSİ İBRAHİM HALİL ÇOMAKTEKİN:
- "MEVLİD KANDİLİ, PEYGAMBERİMİZİN İNSANLIĞA BIRAKTIĞI MİRASI ANLAMAK İÇİN ÖNEMLİ BİR FIRSATTIR"

MURAT ÇELİK A.
AMASYA (İHA) - Amasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin, "Mevlid Kandili, Peygamberimizin insanlığa bıraktığı mirası anlamak için önemli bir fırsattır" dedi.
Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Vali Çomaktekin, "Kandillerin toplum hayatında çok özel bir önemi ve vazgeçilmez bir yeri bulunmaktadır. İnsanlığa rahmet olarak gönderilen sevgili Peygamberimizin doğumu vesilesiyle kutlayacağımız Mevlid Kandili de bu özel günlerin başında yer almaktadır. İnsanlığın ufkuna aydınlık bir devir açan Hz. Muhammed Mustafa'nın (SAV) kutlu doğumunun yıl dönümünü bir kez daha kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Dinimizin emirlerini insanlığa ulaştıran, gerek hayat tarzı, gerekse söz ve düşünceleriyle yaratılış ve var oluşun sırrını anlamaya, bilgi, inanç ve selamete çağıran Peygamberimiz, bütün ahlaki güzellikleri yaşayarak öğütleyen örnek bir kişidir" diye konuştu.
Çomaktekin, "Bugün insanlığın yaşadığı sorunları göz önüne getirdiğimizde, Peygamberimizin ortaya koyduğu ve örnek olarak yaşadığı, hak ve adalet gibi kavramların, insanlık için ne kadar önemli olduğu, günümüzde daha iyi anlaşılmaktadır. Mevlid Kandili, Peygamberimizin insanlığa bıraktığı mirası anlamak için önemli bir fırsattır. Bu nedenle, toplumsal huzurun, barışın, birlik ve beraberliğin tesisini sağlayan böyle eşsiz fırsatları en iyi şekilde değerlendirmeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle rahmet kapılarının sonuna kadar açıldığı bu gecede, insanımızın içinde var olan yardımlaşma ve dayanışma duygularının en güzel şekilde yaşanması dileğiyle, milletimizin ve tüm İslam aleminin Mevlid Kandili'ni kutluyor, bu mübarek günün birliğimize, beraberliğimize ve hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum."
(MÇ-SLH-Y)

22.12.2015 09:27:42 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Amasya haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Amasya Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER